Wielki powrót „Barbie”! Film z Margot Robbie trafi do kin IMAX. Limitowane pokazy również w Polsce!

W ciągu debiutanckiego przejścia przez globalne kina, „Barbie” stała się jednym z najlepiej zarabiających filmów w dorobku Warnera, ale kinowa przygoda z uwielbianym przez widzów filmem Grety Gerwig jeszcze się nie skończyła. Wytwórnia zamieściła w sieci plakat nadchodzących pokazów na ekranach IMAX. W tej formie film z Margot Robbie zawita również do Polski.

„Barbie” jeszcze nie wyszła z kin, a już do nich wraca. Podczas specjalnych pokazów zobaczymy dodatkowy materiał z filmu

W ślad za ostatnimi tegorocznymi hitami szerokokątnego ekranu – „Mission: Impossible – Dead Reckoning” i „Oppenheimerem” – Warner spróbuje zachęcić widzów na jeszcze jedną podróż do Barbielandu. Najnowszą grafiką potwierdzono, że premiera filmu w kinach IMAX odbędzie się dokładnie 22 września, a więc niemal dokładnie dwa miesiące po debiucie na tradycyjnych salach. Rodzimy dystrybutor potwierdził już, że tego samego dnia szansę na unikalny seans „Barbie” otrzymają też polscy widzowie. Pokazy w systemie IMAX będą odbywały się przez cały tydzień.

W komunikatach dotyczących limitowanych pokazów, Warner wyjawił też, że imaxowa kopia „Barbie” zostanie zaopatrzona w wybrane przez samą Gretę Gerwig specjalne materiały. Choć na chwilę obecną nie doprecyzowano, czy mowa o scenach usuniętych, czy zakulisowych dokumentach, „dodatki” mają znaleźć się po napisach końcowych filmu.

Sprawdź też: Co wiemy o następnych rolach Austina Butlera? Oto gwiazdor „Elvisa” jako członek motocyklowego gangu!

Dodajmy też, że parę tygodni wcześniej (już 5 września!) „Barbie” trafi do serwisów VOD. Jak na razie jest to jednak data premiery odnosząca się do rynku amerykańskiego. Nie mamy jeszcze pewności, że tego samego dnia film pojawi się też w Polsce – niewykluczone jednak, że na premierę w naszym kraju będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Od czasu premiery w lipcu „Barbie” stała się najlepiej zarabiającym filmem tego roku (wcześniej tytuł ten należał do animowanego widowiska Nintendo, „Super Mario Bros.”). Na dzień dzisiejszy komediowa produkcja z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem zgromadziła z globalnych kas ponad 1,3 miliarda dolarów przy budżecie produkcyjnym wynoszącym 145 milionów.

Barbie Margot Robbie IMAX.JPG

Źródło: Mashable / zdj. Warner Bros.