Wiemy, dlaczego Barry Keoghan nie zagra w „Gladiatorze 2”. Gwiazdor „Duchów Inisherin” znalazł inny projekt

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że z rolą w „Gladiatorze 2” pożegnał się Barry Keoghan. Dziś poznaliśmy przyczynę rozstania aktora z filmem historycznym. Wschodząca gwiazda kina związała się z projektem zatytułowanym „Bird” w reżyserii Andrei Arnold („American Honey”), który rozpocznie zdjęcia już w przyszłym miesiącu (czyli w tym samym czasie, kiedy z produkcją ruszy „Gladiator”). 

Szczegóły odnośnie fabuły nowego projektu brytyjskiej twórczyni takich filmów jak „Fish Tank” czy „Wichrowe wzgórza” nie są jeszcze znane. Wiemy natomiast, że nominowany do Oscara za rolę w „Duchach Inisherin” Irlandczyk wystąpi w filmie w jednej z dwóch ról głównych. Na pierwszym planie towarzyszyć mu będzie Franz Rogowski, niemiecki aktor, którego możecie znać z „Victorii” czy „Happy Endu”.

Sprawdź też: Były łzy i owacje na stojąco dla Harrisona Forda. Ale pierwsze recenzje „Indiany Jonesa” nie zachwycają

Wśród kolejnych projektów znajdujących się w kolejce filmowej kariery Keoghana znajdziemy m.in. „Saltburn”, czyli nową czarną komedię w reżyserii Emerald Fennell („Obiecująca. Młoda. Kobieta”) oraz „Bring Them Down” - ciekawie zapowiadający się farmerski revenge-thriller, w którym Irlandczyk wystąpi obok Christophera Abbotta. Aktora przypuszczalnie zobaczymy też w roli Jokera w wyczekiwanym sequelu „Batmana” z 2022 roku. 

Źródło: Deadline / Zdj. Fastnet Films