Wiemy, kiedy „Buzz Astral” trafi na Disney+ w Polsce. Platforma szykuje wielkie hity na sierpień

Platforma Disney+ ujawniła, kiedy do oferty dołączy najnowsza animacja Pixara, czyli „Buzz Astral” opowiadający historię pilota testowego, który zainspirował kultową zabawkę z serii filmów „Toy Story”. Sierpień w serwisie Disney+ zapowiada się wyjątkowo gorąco. Jakie nowości obejrzymy na platformie? Poznajcie szczegóły.

Buzz Astral” na Disney+ już w sierpniu – data premiery

Sierpień w serwisie Disney+ rozpocznie się ze sporym przytupem, bowiem już na 3 sierpnia zaplanowano premierę animacji „Buzz Astral”, która debiutowała w kinach 17 czerwca.

Film przedstawia losy legendarnego Strażnika Kosmosu po tym, jak wraz ze swoją dowódczynią zostaje uwięziony na wrogiej planecie oddalonej o 4,2 miliona lat świetlnych od Ziemi. W próbach odnalezienia drogi powrotnej do domu Buzzowi pomoże grupa ambitnych rekrutów oraz uroczy robot-towarzysz Sox. Powodzeniu misji zagrozi Zurg, zły imperator z armią bezwzględnych robotów i tajemniczym planem działania.

Nowy film o Predatorze na Disney+ w sierpniu

Na pierwszy piątek sierpnia platforma przygotowała z kolei premierę nowego filmu o Predatorze, w którym wyzwanie kosmicznemu łowcy rzuci młoda Indianka. Produkcja pod tytułem Prey dostępna będzie dla widzów Disney+ od 5 sierpnia.

Akcja filmu osadzona została w Ameryce z czasów kolonizacji. Scenografią dla starcia z Predatorem będą tym razem Wielkie Równiny, w których obrębie współcześnie znajduje się dziesięć stanów USA. „Prey” pokaże, jak z kosmicznym łowcą poradzi sobie młoda wojowniczka z plemienia Komanczów (w tej roli pojawia się Amber Midthunder). Ze względu na fakt, że film osadzony jest na trzysta lat przed pierwszą częścią serii, Predator będzie wyposażony w nieco inny, bardziej archaiczny sprzęt od tego, który widzieliśmy w poprzednich odsłonach. Reżyser, Dan Trachtenberg zapewniał jednak, że cały czas Predator będzie pozostawał zdecydowanie lepiej uzbrojony od swoich ludzkich przeciwników.

Nowy serial Marvela, czyli „Mecenas She-Hulk” w sierpniu na Disney+

Kolejną głośną premierą sierpnia będzie na platformie Disney+ także kolejny serial z uniwersum Marvela. Od 17 sierpnia w serwisie będzie można oglądać produkcję „Mecenas She-Hulk” opowiadającą o kuzynce Hulka.

Serial przedstawi widzom Jennifer Walters, odnoszącą sukcesy prawniczki, która zajmuje się przede wszystkim sprawami superbohaterów, ale swoje codzienne obowiązki w sądzie musi godzić z superbohaterskimi zadaniami. Moce Jennifer otrzymała je za sprawą transfuzji krwi od swojego kuzyna Bruce'a Bannera.

W obsadzie serialu znaleźli się Tatiana Maslany grająca tytułową bohaterkę, Mark Ruffalo wracający jako Hulk oraz Tim Roth znany widzom z roli złoczyńcy Abomination z filmu „Incredible Hulk. W serialu zagrała również Jameela Jamil wcielająca się w główną przeciwniczkę tytułowej bohaterki, Ginger Gonzaga, która zagrała najlepszą przyjaciółkę Jennifer Walters oraz Renée Elise Goldsberry. Za reżyserię serialu odpowiadają Kat Coiro i Anu Valia. Scenariusze do odcinków przygotowała z kolei Jessica Gao

Kolejny serial ze świata „Gwiezdnych wojen” w sierpniu na Disney+

Pod koniec sierpnia na platformie Disney+ zadebiutuje natomiast kolejny serialowy projekt ze świata „Gwiezdnych wojen”, czyli „Andor”. Serial przedstawi widzom wczesne losy Cassiana Andora, członka Sojuszu Rebeliantów, stawiającego sobie zadanie doprowadzenia do zmiany w galaktyce pod reżimem Imperium. Produkcja opowie o rodzącym się na pięć lat temu przez „Łotrem 1” ruchu oporu przeciwko Imperatorowi. Najnowsza wypowiedź Tony'ego Gilroya, głównego twórcy serialu, wskazuje przy tym, że historia ostatecznie zazębi się z wydarzeniami przedstawionymi w pierwszym pełnometrażowym widowisku z „Gwiezdnych Wojen”, osadzonym poza Saga Skywalkerów. Dowiedzieliśmy się, że pierwszy sezon, na który złoży się dwanaście odcinków, rozegra się w ciągu jednego roku. Z kolei drugi sezon, który zakończy historię Cassiana obejmie cztery pozostałe lata z życia Rebelianta

Premiery oryginalnych filmów i seriali w sierpniu na Disney+

  • „Buzz Astral” – premiera 3 sierpnia
  • „Prey” – premiera 5 sierpnia
  • „LEGO Gwiezdne wojny: Wakacyjna przygoda” – premiera 5 sierpnia
  • „Mecenas She-Hulk” – premiera 17 sierpnia
  • „Andor” sezon – premiera 31 sierpnia 

zdj. Disney