Wiemy, kto zagra główną rolę w prequelu „Igrzysk Śmierci”

Studio Lionsgate znalazło główną gwiazdę nowego filmu rozgrywającego się w świecie „Igrzysk Śmierci”. Kontrakt na zagranie w produkcji będącej prequelem przygód Katniss Everdeen podpisał Tom Blyth.

Aktor znany w szczególności ze swojej roli w serialach „Pozłacany wiek” i „Billy the Kid” wcieli się w głównego bohatera filmu „Ballada ptaków i węży”, który  skupi się na historii Coriolanusa Snowa, przyszłego prezydenta i głównego antagonisty filmowej trylogii, w którego zagrał Donald Sutherland. Będziemy mogli obserwować, w jaki sposób Snow doszedł do władzy i jak pozbył się swoich największych oponentów dążących, tak samo jak on, do sięgnięcia po totalitarną władzę.

Akcja produkcji będzie rozgrywać się na 64 lata przed wydarzeniami z pierwszej części sagi i dziesięć lat po tak zwanym okresie Mrocznych Dni, podczas którego doszło do buntu Dystryktów przeciwko Kapitolowi. Wybuch rewolucji doprowadził do rozpoczęcia Igrzysk Śmierci, w których kilkadziesiąt lat później udział wzięła Katniss Everdeen, protagonistka poprzedniej serii grana przez Jennifer Lawrence. Fabuła prequelu będzie miała miejsce w trakcie jubileuszowych, dziesiątych igrzysk.

Sprawdź też: Czy Johnny Depp ma szansę na powrót do „Piratów z Karaibów”. Co z filmem z Margot Robbie? W grze dwa projekty.

Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Francis Lawrence, twórca odpowiadający za nakręcenie trzech z czterech obrazów głównej serii. Literacki pierwowzór napisany przez Suzanne Collins na filmowy język przełożył Michael Arndt pracujący nad scenariuszem do filmu „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia” oraz Michael Lesslie. Swój udział przy pracy nad scenariuszem miała także sama Collins.

Premierę filmu  „Ballada ptaków i węży” zapowiedziano na 17 listopada 2023 roku.

źródło: deadline.com / zdj. EPIX