Woody Harrelson i Justin Theroux w serialu o aferze Watergate. Kiedy premiera na HBO Max?

Wygląda na to, że HBO w końcu ustaliło konkretną datę debiutu wielokrotnie opóźnianego serialu „The White House Plumbers” opowiadającego o aferze Watergate, w którym główne role zagrali Woody Harrelson, Justin Theroux, Judy Greer, Lena Headey.

Harrelson i Theroux zagrali kolejno E. Howarda Hunta i G. Gordona Liddy'ego, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w nielegalne działania administracji prezydenta Richarda Nixona skierowane przeciwko politycznym przeciwnikom prezydenta. Przypomnijmy, że do ujawnienia nielegalnych działań doprowadziła nieudana próba zainstalowania podsłuchu w siedzibie sztabu wyborczego amerykańskiej Partii Demokratycznej w Waszyngtonie. Judy Greer zagrała z kolei Fran Liddy, a Lena Headey wcieliła się w Dorothy Hunt

Na serial złoży się pięć godzinnych odcinków. Harrelson i Theroux są także producentami wykonawczymi produkcji. Scenariusz do „Hydraulików z Białego Domu” napisali Alex Gregory i Peter Huyck („Figurantka”). Reżyserią zajął się z kolei David Mandel.

Sprawdź też: Czy to definitywny koniec „Sukcesji”? Twórca serialu komentuje pomysł spin-offów.

Kiedy premiera serialu „The White House Plumbers”?

Prace na planie serialu wystartowały jeszcze latem 2021 roku, ale HBO nie mogło przez długi czas znaleźć odpowiedniego miejsca w swojej ramówce dla „The White House Plumbers”. Pod koniec ubiegłego roku mówiło się, że serial zadebiutuje na HBO w marcu 2023 roku, ale termin ten nie został ostatecznie dotrzymany. Teraz wydaje się, że włodarze stacji znaleźli w końcu ostateczną datę debiutu. Z tego co udało nam się ustalić, premiera pierwszego odcinka „Hydraulików z Białego Domu” odbędzie się w Polsce na antenie stacji HBO i platformie HBO Max już 2 maja.

 

zdj. HBO