Woody Harrelson znów zagra detektywa. Poszuka zabójcy podczas olimpiady w Los Angeles

Woody Harrelson powróci do roli detektywa... wprawdzie nie w hitowym serialu kryminalnym HBO, a w nowym filmie. W neo-noirowym thrillerze „Lips Like Sugar” gwiazdor pierwszego sezonu „Detektywa” spróbuje odnaleźć sprawcę zbrodni podczas organizowanych w Los Angeles w 1984 roku Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Gwiazdorska obsada „Lips Like Sugar”. Kto pojawi się u boku Woody'ego Harrelsona?

O projekcie napisano dziś na łamach serwisu Deadline. W nowym raporcie czytamy, że obok Harrelsona w obsadzie „Lips Like Sugar” znajdą się przede wszystkim Juliette Lewis (znana między innymi z serialu „Yellowjackets”), Sasha Calle („Flash”), Kathryn Newton („Wielkie kłamstewka”) oraz Erin Moriarty (Annie January z „The Boys”). Z kolei na pierwszym planie aktorowi z „Detektywa” partnerować będzie Owen Wilson, którego możecie kojarzyć ostatnio zwłaszcza z „Lokiego” na Disney+.

Harrelson i Wilson wcielą się w role Johna Carra i Phila Harrisa, dwóch detektywów z wydziału zabójstw. Partnerzy ruszają śladem seryjnego mordercy, w tym samym czasie, gdy władze miasta wymuszają na policji traktowanie wszystkich otwartych spraw zabójstw na równi z przypadkami zaginięcia – wszystko by nie wzbudzać niepokoju podczas trwających jednocześnie Letnich Igrzysk Olimpijskich. 

Sprawdź też: Szybko poszło! Będzie piąty sezon „Detektywa” od autorki „Krainy nocy”!

Woody Harrelson

Za kamerą „Lips Like Sugar” znajdzie się reżyser Brantley Gutierrez, mający w dorobku przede wszystkim pracę przy teledyskach (współpracował między innymi z Paulem McCatneyem i Tomem Pettym). Autorem scenariusza do neo-noirowego thrillera jest natomiast Anthony Tambakis, twórca tekstu do „Wojownika” z główą rolą Toma Hardy'ego. Za stworzenie ścieżki dźwiękowej do filmu odpowie z kolei nominowany do Oscara multiinstrumentalista Will Butler. 

Produkują przede wszystkim Thomas Fanning, Kevin Chinoy („The Florida Project”) , Francesca Silvestri („Mandarynka”), Jeremy Plager („Suncoast”), Kyle Schember („Powrót w kosmos”) oraz Zac Reeder („Zagłada”).

Zdjęcia do filmu ruszą jeszcze w tym miesiącu na terenie Los Angeles. Termin premiery nie został jeszcze ustalony. Finansowaniem zajmie się firma LA Studio Group. 

Źródło: Deadline / zdj. HBO