Wracamy do czasów oryginalnego „Omenu”. Klimaty retro w zwiastunie filmu o narodzinach Antychrysta

20th Century Studios pokazało w sieci następny zwiastun nadchodzącego już w najbliższych tygodniach prequela „Omenu”, czyli słynnego dreszczowca w reżyserii Richarda Donnera z lat 70. Na nową zapowiedź „Omenu: Początek” naniesiono filtry wpływające na jakość obrazu, tak by nawiązać do estetyki kina czasów oryginału.

Czas na kultowy horror w nowej odsłonie. „Omen: Początek” – kiedy premiera?

Akcja „Omenu: Początek” rozpoczyna się wraz z przybyciem młodej Amerykanki do Rzymu – w stolicy katolicyzmu bohaterka zamierza rozpocząć posługę religijną. Na miejscu mierzy się jednak z wielką ciemnością, która sprawia, że zaczyna kwestionować własną wiarę – zwłaszcza gdy odkrywa przerażający plan grupy konspiratorów chcących doprowadzić do nadejścia wcielonego zła.

W obsadzie filmu będacego bezpośrednim prequelem klasyka z Gregorym Peckiem, Harveyem Spencerem Stevensem i Lee Remick są przede wszystkim Nell Tiger Free („Servant”, „Settler”), Tawfeek Barhom („Idol z ulicy”, „Chłopiec z niebios”), Sonia Braga („Aquarius”, „Wystrzałowe wesele”), Ralph Ineson („Zielony Rycerz. Green Knight”, „Egzorcysta papieża”) oraz Bill Nighy („To właśnie miłość”, „Życie”). Za reżyserię filmu odpowiedziała z kolei Arkasha Stevenson, mająca w dorobku pracę przy takich serialach jak „Nowy smak wiśni” Netfliksa czy „Legion”.

Sprawdź też: Universal wraca do klasycznego potwora. Pierwsze zdjęcie z planu „Wilkołaka”!

Jako głównego pomysłodawcę Omenu: Początek” w debiutanckich zapowiedziach filmu wymieniono Bena Jacoby'ego, zaś opracowaniem scenariusza zajęli się Tim Smith („Nowy smak wiśni”), Keith Thomas („„Gabinet osobliwości Guillermo del Toro”) oraz sama Arkasha Stevenson.

Premierę „The First Omen” zaplanowano już na 5 kwietnia tego roku.

Zdj. 20th Century Studios