Wrzaski na planie „Stranger Things”! W którym roku rozegra się akcja ostatniego sezonu?

Ekipa finałowego sezonu „Stranger Things” pracuje nieprzerwanie od początku tego roku i cały czas ma jeszcze sporo odcinków do nakręcenia, ale ostatnio dotarły do nas nowe ciekawe informacje i nagrania z planu. Ujawniono tytuły pierwszych odcinków finałowej serii, a nowe nagrania z planu potwierdza, że w poważne tarapaty wpadnie jeden z ulubieńców fanów, nie kto inny jak Steve Harrington.

Nagranie z finałowego sezonu Stranger Things”. W którym roku rozegra się akcja?

W przypadku piątego sezonu ekipa twórców znalazła się w wyjątkowo niekorzystnej sytuacji ze względu na spore opóźnienie wywołane strajkiem scenarzystów i aktorów w zeszłym roku. Netflix chciał, żeby zdjęcia do finałowej serii wystartowały w czerwcu 2023 roku, ale ostatecznie wejść na plan udało się dopiero siedem miesięcy później, w styczniu tego roku.

Biorąc pod uwagę, że bohaterowie serialu to nastolatkowie, którzy błyskawicznie dorastają, każda tak długa przerwa jest sporym problemem dla scenarzystów, którzy niekoniecznie chcieliby przeskakiwać w czasie o kilka lat, a zwłaszcza w przypadku dwóch ostatnich sezonów.

Sprawdź też: Tak wygląda nowy Obcy! Disney pokazał zdjęcie z filmu „Alien: Romulus”.

Stranger Things sezon 5

W jednym z wywiadów bracia Duffer tłumaczyli, że idealnym rozwiązaniem byłoby nakręcenie czwartego i piątego sezonu niemal bez żadnej przerwy, ale takie rozwiązanie okazało się niestety niemożliwe. Scenariusz będzie musiał więc uwzględnić kolejny skok w czasie, ale nie będzie on najwyraźniej aż tak duży jak mogliśmy się spodziewać. Do tej pory każdy sezon „Stranger Things” rozgrywał się mniej więcej rok po zakończeniu poprzedniej serii. Po tym, jak pierwszy sezon zakończył się pod koniec 1983 roku, drugi rozpoczął się w październiku 1984 roku, trzecia seria wystartowała w lipcu 1985, a czwarta w marcu 1986 roku. Z najnowszych przecieków z planu wynika, że piąty sezon będzie osadzony w 1987 roku, najprawdopodobniej w okolicach maja.

Poznaliśmy ostatnio także informacje na temat aktualnych tytułów pierwszych sześciu odcinków finałowej serii. Oczywiście Netflix może w każdym momencie dokonać ich zmiany, ale przynajmniej jeden z nich zdradza istotny szczegół na temat losu jednej z postaci. Już drugi epizod nosi tytuł „Zaginięcie ***** Wheeler”. Wygląda więc na to, że zobaczymy, jak ktoś z rodziny Mike'a znika w tajemniczych okolicznościach. Fani są niemal przekonani, że będzie chodziło tutaj o Holly, czyli młodszą siostrę głównego bohatera, która ze względu na coraz straszy wiek w piątym sezonie otrzyma nieco więcej uwagi od twórców, ale nie można wykluczyć, że może to dotyczyć też Nancy czy nawet Karen, czyli matki całej trójki.

Stranger Things sezon 5” – tytuły odcinków:

  • Odcinek 1 – „The Crawl” – reżyseria bracia Duffer
  • Odcinek 2 – „The Vanishing of ***** Wheeler” – reżyseria Frank Darabont
  • Odcinek 3 – „The Turbow Trap” – reżyseria Frank Darabont
  • Odcinek 4 – „Sorcerer” – reżyseria bracia Duffer 
  • Odcinek 5 – „Shock Jock” – reżyseria Frank Darabont
  • Odcinek 6 – „Escape From Camazotz” – reżyseria Shawn Levy

Kiedy premiera 5. sezonu „Stranger Things”? Kto zginie w ostatnim sezonie?

Stranger things sezon 5 kiedy premiera

A jeśli jesteśmy już w temacie zagrożeń czyhających w finałowej serii na głównych bohaterów, to w sieci pojawiło się ostatnio nagranie, na którym udało się uchwycić z daleka kręcenie dużej sekwencji akcji w jednym z odcinków.

Nie widzimy co prawda, co dzieje się na planie, ale dobiegają z niego straszliwe krzyki, wśród których da się usłyszeć najprawdopodobniej głos Dustina, krzyczącego: „Steve, musisz uciekać!”. Na razie nie powinniśmy wyciągać zbyt pochopnych wniosków i obawiać się uśmiercenia jednego z ulubieńców fanów, ale jedno jest pewne, Steve'a czeka walka o życie.

Premiery piątego i zarazem finałowego sezonu „Stranger Things” możemy oczekiwać najwcześniej późnym latem lub jesienią 2025 roku.

zdj. Netflix