„Wystarczy, że do mnie zadzwoni i już jestem na miejscu” – Cillian Murphy o współpracy z Christopherem Nolanem

Cillian Murphy, artysta doskonale znany fanom serialu „Peaky Blinders”, wypowiedział się na temat trwającej od lat współpracy z reżyserem Christopherem Nolanem. W jednym z najnowszych wywiadów irlandzki aktor wyjawił, dlaczego przyjął główną rolę w najnowszym projekcie reżysera „Mrocznego Rycerza” bez zastanowienia.

Cillian Murphy jako Robert Oppenheimer. Aktor o współpracy z Christopherem Nolanem

Cillian Murphy wyraził swoje zdanie na temat jego współpracy z Christopherem Nolanem. Mężczyzna został obsadzony w nadchodzącym projekcie reżysera, roboczo zatytułowanym „Oppenheimer”. Film biograficzny, którego premiera planowana jest na przyszły rok, opowie historię fizyka J. Roberta Oppenheimera, który w historii często określany jest mianem „ojca bomby atomowej”. Murphy wcieli się w tytułową rolę.

Wiadomość o tym, że Murphy stał się częścią gwiazdorskiej obsady filmu „Oppenheimer”, nie była dla wielu zaskoczeniem, ponieważ nazwisko aktora stało się w pewnym sensie synonimem projektów Nolana. W rozmowie z dziennikarzem Guardiana Murphy opowiedział o realizacji filmów razem z reżyserem „Oppenheimera”, a także o powodach, dla których to robi. Poniżej znajdziecie fragment wywiadu.

Bez względu na wielkość roli zawsze się u niego stawię. Wystarczy, że Chris do mnie zadzwoni i już jestem na miejscu. Czy to nie wspaniałe, że filmowcy wciąż realizują ambitne, wymagające filmy w systemie studyjnym, kręcone na taśmie filmowej, a nie w cyfrze? Myślę, że on jest wzorem do naśladowania. On, Paul Thomas Anderson i Quentin Tarantino to fantastyczni filmowcy, którzy tworzą interesujące dzieła na wielką skalę.

Sprawdźcie też: Finałowy sezon „Peaky Blinders” zadebiutuje jeszcze w lutym. Znamy dokładną datę premiery!

Od Stracha na Wróble po bitwę o Dunkierkę. Współpraca Murphy'ego z Nolanem.

Cillian Murphy w filmie Batman Początek dla Warner Bros.jpg

Historia współpracy Murphy'ego z Nolanem obejmuje wiele bardzo udanych projektów, począwszy od występów irlandzkiego aktora w roli Stracha na Wróble w cenionej przez fanów komiksów trylogii o Batmanie. W filmach o Mrocznym Rycerzu Nolan obsadził Murphy'ego w roli dr. Jonathana Crane'a, jednak początkowo aktor aspirował do kreacji, która ostatecznie trafiła do Christina Bale'a. Następnie w 2010 roku Murphy otrzymał angaż w „Incepcji”, gdzie wcielił się w Roberta Michaela Fischera, spadkobiercę imperium biznesowego i cel zespołu protagonistów. W 2017 roku wrócił do ekipy Nolana, realizując „Dunkierkę”. 

Aktor zdążył już wcześniej określić Nolana mianem „jednego z najwybitniejszych żyjących reżyserów”, zatem oczywistym wydaje się, że współpraca między twórcami trwać będzie latami. Przy okazji innego wywiadu Murphy zdradził również, że był zszokowany, ale jednocześnie zachwycony faktem, że Nolan obsadził go w roli głównej w filmie „Oppenheimer”, biorąc pod uwagę, że w poprzednich filmach, w których współpracował z reżyserem, odgrywał raczej role drugoplanowe.

Rzućcie okiem na: „Peaky Blinders” będzie w 6. sezonie „mroczne w ch*j”. Tak twierdzi Cilian Murphy

„Oppenheimer”. Co wiemy o filmie? Kogo zobaczymy w obsadzie?

Gwiazdami, które, obok Murphy'ego, udało się zakontraktować Nolanowi do filmu o Oppenheimerze, są Robert Downey Jr.Matt DamonEmily BluntFlorence PughRami MalekBenny SafdieJosh Hartnett, Matthew ModineDane DeHaanJack Quaid oraz Dylan Arnold. Film skupi się na przedstawieniu skomplikowanej historii człowieka, który musiał postawić na szali los całego świata, aby spróbować  go ocalić.

Produkcja, która bazuje na książce pt. „Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera” ma ruszyć niebawem w Nowym Meksyku. Premiera filmu wyznaczona została na 21 lipca 2023 roku.

Źródło: Guardian / Zdj. Warner Bros.