Z festiwalu w Cannes prosto do kin. Nowy zwiastun filmu „Rodzaje życzliwości” z Emmą Stone

Na chwilę po premierze w Cannes film „Rodzaje życzliwości” będący kolejną kolaboracją Emmy Stone z Yorgosem Lanthimosem doczekał się nowego zwiastuna. Zobaczcie, jak zapowiada się produkcja, która trafi do kinowej dystrybucji za niespełna miesiąc.

Emma Stone w kolejnym filmie Yorgosa Lanthimosa. Nowy zwiastun

Rodzaje życzliwości” gościły ostatnio na festiwalu w Cannes, gdzie film odebrał jedną z głównych statuetek. Za główną rolę męską wyróżniony został Jesse Plemons („Breaking Bad”), który pojawił się w obsadzie widowiska obok Emmy Stone, z którą Yorgos Lanthimos pracował już wielokrotnie, a ostatnio zapewnił swojej ulubionej aktorce Oscara za rolę w „Biednyh istotach”.

Najnowszy film duetu zapowiadany jest jako tryptyk opowiadający historię człowieka, który nie miał wyboru, człowieka próbującego przejąć kontrolę nad własnym życiem, policjanta zaniepokojonego faktem, że jego zaginiona na otwartym morzu żona wróciła i wydaje się być zupełnie inną osobą, oraz kobiecie zdeterminowanej, by znaleźć osobę o specjalnych zdolnościach, której przeznaczeniem jest zostanie przywódcą duchowym.

Sprawdź też: „Yellowstone” będzie żyło dalej. W planach 4 nowe seriale w uniwersum.

Kinowa premiera filmu przypadnie już na 21 czerwca. Niestety w Polsce będziemy musieli poczekać dłużej na to, aby zobaczyć „Rodzaje życzliwości”. Polski oddział Disneya przewidział kinową premierę dopiero na 6 września.

Lanthimos napisał scenariusz wraz z Efthimisem Filippou, z którym współpracował już przy takich filmach jak „Zabicie świętego jelenia”, „Lobster” czy „Kieł”. W obsadzie pojawili się też: Willem Dafoe, z którym duet współpracował ostatnio przy „Biednych istotach”, a także Margaret Qualley znana z „Pewnego razu... w Hollywood”, Joe Alwyn („Faworyta”), Hong Chau („Wieloryb”) i Hunter Schafer („Euforia”).