Z „Małej syrenki” do musicalu Warnera. Halle Bailey w zwiastunie „Koloru purpury”

Halle Bailey pojawi się lada moment w filmowej wersji „Małej syrenki”, ale jej głos będziemy mogli usłyszeć w tym roku także w innym z projektów. Aktorka zagrała jedną z głównych ról w nowej wersji „Koloru purpury”. Zobaczcie pierwszy zwiastun.

Nowa wersja „Koloru purpury” z pierwszym zwiastunem

Film wyreżyserował Blitz Bazawule, który jest jednym z autorów wizualnego albumu „Black Is King” od Beyoncé. Nowa wersja „Koloru purpury” oparta będzie na nagrodzonej jedenastoma statuetkami Tony inscenizacji, która debiutowała w 2005 roku na deskach Broadwayu. W obsadzie produkcji są: Taraji P. Henson, Danielle Brooks, Colman Domingo, Corey Hawkins, H.E.R. oraz Halle Bailey. Premierę „Koloru purpury” zapowiedziano na 25 grudnia bieżącego roku.

Sprawdź też: Spływają pierwsze recenzje „Małej syrenki”. Będzie najlepszy remake Disneya od czasu „Mulan” i „Pięknej i Bestii”?

Akcja „Koloru purpury” rozgrywała się w XX wieku w USA w stanie Georgia. Film opowiadał historię czarnoskórej kobiety Celie Johnson. Dziewczyna w wieku kilkunastu lat była gwałcona przez swojego ojca, a następnie maltretowana przez swojego męża. Celie zyskuje nadzieje na wyzwolenie się spod męskiej agresji po poznaniu pewnej siebie Sofi, a także piosenkarki jazzowej i kochanki męża, Shug Avery.  Nowy film nie będzie remake'em poprzedniej wersji, a nową, odświeżoną adaptacją, do której scenariusz przygotował Marcus Gardley.

Tekst bazuje zarówno na oryginalnej powieści Alice Walker z 1982 roku, jak i wersji, którą na potrzeby broadwayowskiej sceny opracowała w 2005 roku Marsha Norman. Za muzykę scenicznej interpretacji odpowiadają Brenda Russell, Allee Willis i Stephen Bray.   

zdj. Warner Bros.