Zapomnijcie o Godzilli. Netflix odkurzył innego kultowego kaiju. Oto zwiastun nowej serii

Netflix wskrzesił kultowego stwora z japońskiego kina SF na potrzebny nowego animowanego miniserialu. W produkcji, która doczekała się właśnie drugiego pełnego zwiastuna, na ekrany powróci Gamera, potężny kaiju wykreowany w latach 60. jako odpowiedź na popularność Godzilli. Kiedy premiera?

Netflix pokazał zwiastun serialu „GAMERA -Rebirth-”

Gamera – gigantyczny, zionący ogniem, latający żółw – debiutowała w 1965 roku, będąc pomysłem twórców z japońskiego studia Daiei. W ramach pierwszego z cyklu dwunastu filmów prehistoryczne monstrum budzi się z długiego snu w wyniku wybuchu bomby jądrowej i rusza, by zniszczyć Japonię. Choć po drodze wyrządza wiele szkód, głównym bohaterom debiutanckiego filmu udaje się ostatecznie zwyciężyć i wystrzelić Gamerę na Marsa. W kolejnych widowiskach kaiju często przyjmuj rolę obrońcy Ziemi, zwalczając inne potwory oraz między innymi najeźdźców z kosmosu. Ostatnia filmowa produkcja  z udziałem Gamery – ignorująca wydarzenia poprzednich odsłon – debiutowała w 2006 roku.

Sprawdź też: Legendarny serial powrócił po 10 latach z nowym sezonem! Pamiętacie go?

W nowej serii Netfliksa Gamera zmierzy się z pięcioma nowymi stworami. Na pierwszy sezon złoży się sześć odcinków. Za reżyserię odpowiada Shusuke Kaneko („Death Note”). Wyprodukowaniem serii odpowiada z kolei Kadokawa Corporation

Produkcja zadebiutuje na Netfliksie dokładnie 7 września tego roku.

Zdj. Netflix