Zaskakująca rola Léi Seydoux! Aktorka zagrała w intrygującym thrillerze science fiction

W sieci pojawiły się pierwsze materiały związane z thrillerem science fictionThe Beast”. W głównych rolach intrygująco zapowiadającego się filmu zobaczymy George'a MacKaya („1917”) i Léę Seydoux („Nie czas umierać”). Premiera odbędzie się podczas startującego w końcówce tego miesiąca Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji

 

Historia miłości w świecie pozbawionym emocji. Jak zapowiada się „The Beast”?

„The Beast” zabierze widzów w nieodległą przyszłość – do świata, w którym ludzkie emocje stały się obciążeniem i źródłem niebezpieczeństwa. Akcja osadzona w Paryżu i Kalifornii przedstawi historię Gabrielle (w tej roli Seydoux), kobiety, która chce w końcu uwolnić się od wszelkich silnych uczuć. Na swojej drodze spotyka jednak Louisa (MacKay), z którym w mgnieniu oka łączy ją niespodziewanie intensywna więź. Kobieta ma wrażenie, jakby znała go od zawsze.

Kontrolę nad projektem jako scenarzysta i reżyser sprawuje francuski twórca Bertrand Bonello mający w swoim dorobku takie tytuły jak „Coma”, „Zombi Child”, „Nocturama”, a także „Saint Laurent”. Jak wskazuje Variety, „The Beast” jest luźną adaptacją jednej z nowel Henry'ego Jamesa, ale i mocno rozwija główny zamysł tamtej pracy.

Film przykuł uwagę dystrybutorów jeszcze przed premierowym pokazem, który odbędzie się podczas festiwalu w Wenecji. Choć do debiutanckich seansów zostało jeszcze trochę czasu, producenci filmu przekazali już prawa do pokazywania go na terenie wielu państw Europy oraz między innymi na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Bułgarii. Zaplanowano też, że „The Beast” doczeka się ekskluzywnych pokazów podczas festiwali w Toronto, Londynie i Nowym Jorku. O pokazach na terenie Polski na chwilę obecną nie wiadomo nic.

Lea Seydoux The Beast.JPG

Źródło: Variety / zdj. Les Films du Bélier