Zawalczycie o 3. sezon „Wychowanych przez wilki”? Gwiazdy serialu namawiają do akcji w mediach społecznościowych

Choć włodarze platformy HBO Max zadecydowali ostatnio o skreśleniu dalszych planów wobec serialu „Wychowane przez wilki”, gwiazdy widowiska produkowanego przez Ridleya Scotta nie straciły jeszcze nadziei. Zachęcają do wywalczenia nowego sezonu w mediach społecznościowych.

Choć seria „Wychowane przez wilki” spotkała się pierwotnie z dość chłodnym przyjęciem ze strony widowni i krytyków, już drugi sezon cieszył się znacznie lepszym odbiorem (tegoroczne odcinki zebrały w serwisie Rotten Tomatoes 86% pozytywnych recenzji). Seria zakończyła się w marcu mocnym cliffhangerem, pozwalającym założyć, że fani doczekają się prędzej czy później kolejnych odcinków. Plany HBO były jednak inne – jeszcze w ubiegły tygodniu dowiedzieliśmy się, że „Wychowane przez wilki” padną ofiarą cięć kosztów w Warner Bros. Discovery.

Anulowanie serialu ogłosił w sieci jeden z gwiazdorów serii, Abubakar Salim. Aktor wyjaśnił jednak, że firma produkcyjna Scott Free zabiega, by widowisko sci-fi mogło doczekać się drugiego życia w ramach innej platformy. Na Twitterze ruszył już hashtag dedykowany wznowieniu serialu. „Widzicie, znajdujemy się w unikalnej pozycji: mamy już w pełni uformowaną opowieść [na kolejny sezon], potężną ekipę produkcyjną, mocne wsparcie ze strony krytyków i recenzentów i przede wszystkim oddaną, międzynarodową społeczność fanów, której siły nie da się zignorować” – czytamy we wpisie Salima. „Nawet teraz Scott Free i twórcy [serialu] zabiegają, by serial odnalazł nowy dom (...). Proszę byście działali (...) Spróbujmy. Dajmy z siebie wszystko (...)”.  

Do Salima dołączyli też inni aktorzy z „Wychowanych przez wilki”, Winta McGrath i Niamh Algar. Ich wpisy nagłaśniające akcję i opatrzone hashtagiem #RenewRaisedByWolves znajdziecie poniżej.

Wychowane przez wilki” 2. sezon – fabuła i obsada

W ostatnich (na ten moment) odcinkach „Wychowanych przez wilki” zobaczyliśmy, jak para androidów, Matka (Amanda Collin) i Ojciec (Salim), wraz z gromadką sześciorga swoich ludzkich dzieci, dołączyli do nowo utworzonej ateistycznej kolonii osadzonej w tropikalnej strefie planety Kepler 22 b. Szybko okazało się jednak, że problemy z odnalezieniem się w nowym społeczeństwie to dopiero początek ich kłopotów, ponieważ „prawdziwe dziecko” Matki zagraża życiu tych, którzy są ostatnimi przedstawicielami rasy ludzkiej.

W obsadzie produkcji znaleźli się, poza wymienionymi aktorami, również:Jordan Loughran, Matias Varela, Felix Jamieson, Ethan Hazzard, Aasiya Shah, Ivy Wong, Peter Christoffersen, Travis Fimmel oraz Selina Jones, Morgan Santo, James Harkness, Kim Engelbrecht i Jennifer Saayeng.

Źródło: Deadline / zdj. HBO Max