Zdjęcia do drugiej części „Diuny” z dokładną datą startu. Florence Pugh i Austin Butler oficjalnie w obsadzie

Studio Warner Bros. oficjalnie ogłosiło, że w lipcu ruszą prace nad drugą częścią filmowej adaptacji „Diuny”. Otrzymaliśmy także formalne potwierdzenie nowych członków obsady. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, ogłoszono, że w nowych bohaterów wcielą się Florence Pugh i Austin Butler.

Od dobrych paru miesięcy mówiło się, że prace nad drugą „Diuną” rozpoczną się latem tego roku. Przedstawiciele Warnera potwierdzili już oficjalnie, że ekipa zdjęciowa zamelduje się do pracy nad filmem dokładnie 18 lipca w Budapeszcie, który służył także za plan zdjęciowy przy pierwszej odsłonie. Otrzymaliśmy także informacje na temat nowych członków obsady. Potwierdzono, że zgodnie z wcześniejszymi komunikatami, kontrakt na zagranie w produkcji Denisa Villeneuve'a podpisali Florence Pugh i Austin Butler. Pugh wcieli się w filmową wersję księżniczki Irulany, a  Butler został zatrudniony do zagrania młodszego siostrzeńca barona Harkonnena. Pojawił się też pierwszy oficjalny opis fabuły:

Druga część opowie o tym, jak Paul gromadzi gigantyczną armię Fremenów do walki z bezwzględnymi Harkonnenami, stając się de facto dla mieszkańców Arrakis mitycznym mesjaszem.

Druga część filmowej „Diuny” zadebiutuje w kinach 20 października 2023. W obsadzie powrócą Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Rebecca Ferguson grająca Lady Jessicę, matkę Paula Atrydy, Zendaya jako partnerka Paula, Josh Brolin wcielający się w Gurneya Hallecka, jednego z najbliższych towarzyszy księcia Leto oraz osobistego nauczyciela Paula Atrydy, Dave Bautista, który pojawił się jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård, który sportretował barona Harkonnena.

zdj. Warner Bros.