Zegar zagłady kończy odliczanie do największego widowiska tego lata. Oto nowa zapowiedź „Oppenheimera”

Już tylko dziesięć dni dzieli nas od wielkiej premiery kolejnego filmu Christophera Nolana. Mowa oczywiście o widowisku „Oppenheimer”, które doczekało się właśnie nowej zapowiedzi. Tym razem materiał sparowano z ujęciami zza kulis filmu oraz wywiadami z aktorami i samym reżyserem

Akcja filmu rozgrywać się będzie zarówno w latach 20. XX wieku, tj., czasach studenckich bohatera granego przez Cilliana Murphy'ego, jak i w okresie poprzedzającym jego śmierć, czyli w latach 60.  Możemy też założyć, że — idąc wzorem książki — fabuła w znacznym stopniu skupi się na rządowej nagonce na fizyka kierowanej przez specjalną komisję pod nadzorem Lewisa Straussa (w tej roli Robert Downey Jr.). W krańcowych latach kariery Oppenheimer został oskarżony o działalność szpiegowską i powiązania z komunizmem.

Obok Murphy'ego i Downeya Jr. obsadę „Oppenheimera” tworzą również m.in. Emily Blunt jako żona głównego bohatera Kitty Oppenheimer, Matt Damon jako szef projektu Manhattan Leslie Groves, Florence Pugh jako kochanka protagonisty Jean Tatlock, Dylan Arnold jako brat Opiego Frank, a także występujący gościnnie Gary Oldman w kreacji prezydenta Stanów Zjednoczonych z lat 1945-1953 Harr'ego S. Trumana.

Premiera „Oppenheimera” odbędzie się dokładnie 21 lipca.

zdj. Universal Pictures