Zeszły rok znakomity dla HBO Max. Przyrost subskrypcji wyprzedził wszystkie prognozy

Wygląda na to, że kłótnie z reżyserem „Diuny” i Nolanem mimo wszystko opłaciły się AT&T. Z upublicznionych właśnie danych wynika, że w ubiegłym roku platforma HBO Max odnotowała znaczy przyrost bazy użytkowników. Osiągi usługi w 2021 roku miały wyprzedzić wszelkie prognozy przedsiębiorstwa.

Jak dowiedzieliśmy się z ujawnionego zestawienia, usługi HBO Max i HBO zakończyły rok z liczbą wynoszącą łącznie 73,8 miliona subskrybentów globalnie. Przedstawiciele WarnerMedia i AT&T z zadowoleniem wskazują, że według sprawozdań analityków, spodziewano się, że pod koniec 2021 na bazę użytkowników złoży się maksymalnie 70-73 milionów subskrypcji.

Przypomnijmy, że HBO Max wystartowało w maju 2020 roku, odnotowując z początku bardzo powolny przyrost użytkowników. W opracowaniach tematu kiepskie osiągi łączono z dość ubogą z początku ofertą platformy, jak i nieoczywistymi dla konsumentów różnicami względem innych usług HBO. Na rynku międzynarodowym HBO Max wciąż znajduje się lata świetlne za konkurencją. W Wielkiej Brytanii, Włoszech i Niemczech Warnera wciąż obowiązują ograniczające ofertę HBO umowy dystrybucyjne z telewizją Sky. Większej ofensywy na rynki międzynarodowe należy spodziewać się, dopiero gdy dojdzie do sfinalizowania fuzji Discovery z WarnerMedia.

Sprawdźcie też: HBO Max w Polsce na początku 2022 roku. Kinowe premiery w ofercie, ceny w Europie i inne szczegóły

HBO Max zyskało większą popularność zwłaszcza w czwartym kwartale ubiegłego roku. Doszło do tego dzięki jednoczesnym premierom największych widowisk Warner Bros. na ekranach kin i w katalogu usługi – mowa tu między innymi o pierwszej części „Diuny” oraz najnowszej odsłonie „Matriksa”. Jak zapewniali pod koniec 2021 przedstawiciele wytwórni, wprowadzony model dystrybucyjny był jednak wyłącznie „trybem awaryjnym”, zastosowanym w obliczu pandemii koronawirusa. Od tego roku najgłośniejsze filmy z powrotem debiutować będą wyłącznie na wielkim ekranie, przy czym doczekają się na nim skróconego „okna”. Sytuacja ta dotknie między innymi widowisko „The Batman” Matta Reevesa, które trafi do HBO Max już czterdzieści sześć dni po premierze w kinach. 

Sprawdźcie też: „Wcielenie” kolejną premierą od HBO Max, która trafi niedługo do polskich widzów.

Źródło: Deadline / zdj. HBO