Ziemski ojciec nowego Supermana obsadzony! To on zagra Jonathana Kenta

James Gunn wraca do uzupełniania obsady swojego pierwszego filmu o przygodach Supermana. Dowiedzieliśmy się właśnie, kto zagra ziemskiego ojca Clarka Kenta. W roli Jonathana Kenta obsadzony został Pruitt Taylor Vince.

Pruitt Taylor Vince obsadzony w nowym filmie o Supermanie

Przez kilka ostatnich dni James Gunn zajęty był pracą na planie pierwszego odcinka drugiego sezonu serialu „Peacemaker”, ale ogłoszono wczoraj, że reżyser powrócił już na plan filmowego widowiska o Supermanie. Wygląda na to, że w ostatnim czasie główny twórca całego filmowo-serialowego uniwersum DC Comics zajęty był także uzupełnianiem obsady filmu o Człowieku ze stali. Ogłoszono bowiem, że znaleziono odtwórcę roli ziemskiego ojca Supermana. W ramach DCU w Jonathana Kenta  wcieli się Pruitt Taylor Vince. W poprzednich produkcjach ojca Clarka Kenta grali tacy aktorzy jak Kevin Costner, który wystąpił w „Człowieku ze stali”, czy Glenn Ford występujący w „Supermanie” z 1978 roku.

Aktor ma na koncie przede wszystkim epizodyczne role w serialach takich jak „Czysta krew”, „Żywe Trupy”, „Stranger Things”, „Agenci TARCZY”. Mogliśmy oglądać do także w filmie „Nie otwieraj oczu” z Sandrą Bullock, a niedługo zobaczymy go w produkcji „Lady in the Lake” z Natalie Portman od platformy Apple TV+.

Sprawdź też: Guy Ritchie znowu dowiózł. Na nowy film z Henrym Cavillem warto iść do kina!

Człowiek ze stali Kevin Costner

Film „Superman” trafi do kin 11 lipca 2025 roku. W obsadzie są Rachel Brosnahan wcielająca się w Lois Lane, David Corenswet grający Clarka Kenta i Nicholas Hoult zatrudniony do roli Lexa Luthora, a także Nathan Fillion jako Zielona Latarnia, Isabela Merced jako Hawkgirl, Edi Gathegi jako Mister Terrific oraz Anthony Carrigan jako Metamorpho.

zdj. DC Comics / Warner Bros.