Zmiana w obsadzie „Euforii”. W 3. sezonie hitu HBO Max nie powróci jedna z głównych bohaterek

W następnym sezonie popularnego dramatu z oferty HBO Max nie powróci Barbie Ferreira, wcielająca się w enigmatyczną postać Kat Hernandez. Zakulisowe plotki otaczające ostatnie odcinki produkcji sugerowały, że istniały napięcia pomiędzy aktorką i głównym twórcą serialu, Samem Levinsonem

Ferreira zaskoczyła fanów publikując na swoim Instagramie relację, w której oficjalnie pożegnała się z postacią Kat. „Po czterech latach możliwości wcielania się w wyjątkową i tajemniczą Kat, jestem zmuszona się z nią z wielkim wzruszeniem pożegnać” – czytamy we wpisie. „Mam nadzieję, że wielu z was mogło dostrzec w niej samych siebie, tak jak ja i że obserwowanie jej podróży przyniosło wam radość. Wniosłam w [tę postać] staranie i miłość i mam nadzieję, że to czuliście. Kocham cię Katherine Hernandez”. 

Sprawdź też: Zdjęcia do „Constantine’a” na HBO Max opóźnione. Do realizacji serialu nie dojdzie w tym roku

Przedstawiciele HBO nie odnieśli się do informacji zamieszczonej przez aktorkę. Warto dodać, że jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się, że na planie drugiego sezonu „Euforii” doszło do konfliktów między Ferreirą i Levinsonem. Plotki te nigdy nie doczekały się jednak potwierdzenia, a podczas wywiadu udzielonego w marcu tego roku, aktorka zapewniała, że doniesienia z planu nie są prawdziwe. Przyczyna jej rezygnacji z udziału w dalszych odcinkach nie została ujawniona. 

Ferreira debiutowała jako Kat, najlepsza przyjaciółka Maddie (w tej roli Alexa Demie) i Cassie (Sydney Sweeney) w toku pierwszego sezonu. W debiutanckich odcinkach dramatu zobaczyliśmy, jak bohaterka walczy z negatywną reputacją pośród szkolnych rówieśników. W sezonie drugim przez wątek Kat przewinęło się brzemienne w skutkach kłamstwo o śmiertelnej chorobie. 

Sprawdź też: Pamiętacie o spin-offie „Diuny”? Serial o zakonie Bene Gesserit wciąż w planach

Produkcja jeszcze w lutym tego roku doczekała się oficjalnego przedłużenia na trzeci sezon. Ostatni z dotychczasowych odcinków wyemitowano 27 lutego. Druga seria „Euforii” ustanowiła jedną z najlepszych widowni w dorobku HBO. Pierwszy epizod sezonu oglądało na żywo na wszystkich platformach dokładnie 2,4 mln widzów. Tydzień później przed ekranami zasiadło już 2,6 mln widzów. Prawdziwy skok popularności „Euforia” zaliczyła przy trzecim epizodzie, który śledziło na żywo aż 3,6 mln widzów.

W trzeciej serii do swoich ról powrócą najpewniej Zendaya (jako Rue Bennet), Hunter Schafer (Jules Vaughn), Maude Apatow (Lexi Howard), Sydney Sweeney (Cassie Howard), Alexa Demie (Maddy Perez), Nika King (Leslie), Austin Abrams (Ethan), Colam Domingo (Ali) i Jacob Elordi (Nate Jacobs). Premiery następnych odcinków możemy spodziewać się w pierwszych miesiącach 2023 roku

Źródło: Instagram / Digital Spy / zdj. HBO