Serial w świecie „Obcego” też powstaje! Ujawniono czas akcji i nową gwiazdę

Za sprawą pierwszej zapowiedzi kinowego widowiska „Alien: Romulus”mogliśmy zapomnieć, że w przygotowaniach jest też serial w świecie „Obcego”. O produkcji stacji FX przypomniano właśnie za sprawą nowego ogłoszenia castingowego. Dowiadujemy się z niego, że w serii pojawi się Sandra Yi Sencindiver, znana przede wszystkim z roli Rue Corinthy w „Fundacji” na Apple TV+. Potwierdzono też czas akcji.

Dekady przed oryginalnym „Obcym” – znamy czas akcji serialu

W ramach nowego wywiadu z Johnem Landgrafem, szefem stacji FX, potwierdzono, że akcja serialowego „Obcego” rozegra się na Ziemi na około 30 lat przed pierwszym filmem o Ellen Ripley, granej przez Sigourney Weaver, a więc w okolicach roku 2090 (oryginalny film rozgrywa się w roku 2122). Projekt ma w pewnej części skupić się na rywalizacji wielkich korporacji zajmujących się opracowaniem sztucznej inteligencji. Przedsięwzięcie ma być zarazem połączeniem kina grozy z oryginalnego „Obcego” z 1979 roku oraz filmu akcji w duchu pierwszego sequela nakręconego przez Jamesa Camerona.

Sprawdź też: Nicolas Cage i John Travolta wrócą po 27 latach w kontynuacji filmu „Bez twarzy”!

Jak potwierdził showrunner Noah Hawley, twórca „Fargo”, w serialu nie zobaczymy odniesień do prequelowych filmów Ridleya Scotta, czyli „Prometeusza” i „Obcego: Przymierza”. W serialu Hawley zamierza skoncentrować się na motywach walki o przetrwanie z pierwszego filmu. „Obcy to nie tylko świetny film o potworze”  – tłumaczył w jednym z wywiadów. „To opowieść o ludzkości uwikłanej w konflikt między pierwotną, pasożytniczą przeszłością, a przyszłością opartą na sztucznej inteligencji. I jedna i druga istota próbuje nas zabić. Nie ma gdzie uciec. To historia o tym, co człowiek będzie musiał zrobić, by przetrwać. Czy jest ucieczka od arogancji ludzkości, przejawiającej się w tym, że nie myślimy już o sobie jako o pożywieniu i od pychy, nieodzownej w tworzeniu sztucznej inteligencji?”.

Sprawdź też: To będzie 15 minut czystej akcji! Nakręcenie tej sceny do „Furiosy” zajęło 78 dni!

Zdjęcia do serialowego „Obcego” trwają. Znamy obsadę

W obsadzie serii, kręconej obecnie na terenie Tajlandii, są przede wszystkim Timothy Olyphant („Justified: Bez przebaczenia”), Sydney Chandler („Don't Worry Darling”), Alex Lawther („The End of the F*cking World”), Samuel Blenkin („Czarne lustro”), Adarsh ​​Gourav („Biały Tygrys”), Elana James („Uproar”), David Rysdahl („Fargo”), Moe Bar-El („Tehran”) oraz Lily Newmarket („Sex Education”).

Sandra Yi serial Obcy.JPGSandra Yi Sencindiver w serialu „Fundancja” na Apple TV+

Serwis Deadline informuje teraz, że do tej grupy oficjalnie dołączyła Sandra Yi Sencindiver, która obok występu w „Fundacji” ma w dorobku również takie tytuły jak „DNA”, „Most nad Sundem” i „Walka z cieniem”. W „Obcym” aktorce przypadła rola jednej z kierowniczek korporacji Weyland-Yutani. Ma pojawić się w wielu odcinkach, z potencjałem na powrót w ewentualnych przyszłych sezonach. Przybliżony termin premiery serialu ze świata Obcego nie został jeszcze ujawniony.

Warto przypomnieć, że jeszcze parę dni temu dowiedzieliśmy się, że stwór z filmu Ridleya Scotta wkrótce rzuci wyzwanie drużynie Avengersów. Do spotkania z ekipą superbohaterów z uniwersum Marvela dojdzie w ramach nowego crossoverowego komiksu. W tym miejscu znajdziecie więcej informacji o pierwszym zeszycie, w tym debiutancką grafikę, którą przygotował rysownik Esad T. Ribić („Fantastyczna Czwórka”).

 Źródło: Deadline / The Hollywood Reporter / zdj. 20th Century Studios / Apple TV+