Znamy czas trwania filmu „Tenet”

Mimo że cały czas nie możemy być pewni sierpniowej premiery filmu „Tenet”, kinowy przemysł na całym świecie nieśmiało przygotowuje się do przyjęcia nowej produkcji Nolana. Właśnie poznaliśmy czas trwania widowiska z Robertem Pattinsonem i Johnem Davidem Washingtonem w rolach głównych.

Nowe informacje pochodzące od koreańskiej organizacji Korea Media Ratings Board zajmującej się klasyfikowaniem kinowych produkcji ujawniają, że nowe widowisko Nolana potrwa 150 minut. „Tenet” będzie więc znacznie dłuższym filmem niż ostatnia produkcja reżysera, „Dunkierka”, która trwała zaledwie 107 minut. Jak na razie najdłuższym filmem w dorobku Nolana pozostaje „Interstellar” z 2014 roku, licząca aż 169 minut.

Ostatnio wyczekiwane widowisko Christophera Nolana, o którym mówi się, że ma przetrzeć szlaki dla nowych produkcji zmierzających na wielki ekran, doczekało się przesunięcia premiery z 31 lipca na 12 sierpnia

Główne role w „Tenet” zagrali Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie filmu są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy. Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

źródło: heroichollywood.com / zdj. Warner Bros.