Znamy polski tytuł drugiego „Avatara” od Jamesa Camerona. Zwiastun coraz bliżej

Po przeszło dwunastu latach od premiery „Avatara” jesteśmy już o krok od startu kampanii promocyjnej wyczekiwanego sequela. Na początek polski oddział Disneya ujawnił oficjalny polski tytuł filmu.

Od kilku tygodni trwają spekulacje na temat tego, kiedy zobaczymy wreszcie pierwszą zapowiedź widowiska Jamesa Camerona i wiele wskazuje na to, że może stać się to już lada moment. Niektóre źródła sugerują, że film „Avatar 2” będzie promowany przy okazji kinowych seansów „Doktora Strange'a 2”, który ma trafić do kin 6 maja. To, że kampania promocyjna filmu wystartuje już za moment, potwierdził właśnie polski oddział Disneya, który ujawnił oficjalny tytuł nowego „Avatara”. Produkcja trafi do naszych kin jako „Avatar: Istota wody”.

Sprawdź też: Sony potwierdza: Będzie „Venom 3” i kontynuacja „Pogromców duchów”.

Przypomnijmy, że fabuła „Avatara 2” ma przedstawić dalsze losy Jake'a i Neytiri (Sam Worthington i Zoe Saldana), którzy po wielu latach od wydarzeń znanych z oryginału muszą odnaleźć się w nowych rolach — rodziców. Akcja kontynuacji ma rozgrywać się nieco ponad dekadę po zdarzeniach pierwszej części. Obok odtwórców głównych ról w filmie „Avatar 2” pojawią się między innymi Joel David MooreStephen LangMatt Gerald i Sigourney Weaver. W nowych bohaterów wcielają się Cliff Curtis, Oona Chaplin oraz Kate Winslet. Premiera „Avatara 2” została wyznaczona na 16 grudnia tego roku.

zdj. Disney