Zobaczcie pierwszy odcinek nowego sezonu animacji „Tuca i Bertie”

Adult Swim udostępniło na swoim kanale na YouTube kompletny premierowy odcinek drugiego sezonu animacjiTuca i Bertie”. Za produkcję raz jeszcze odpowiadają Lisa Hanawalt i inni twórcy kultowego „BoJacka Horsemana”. Nowy sezon zadebiutował wczoraj w ramach nocnej ramówki Cartoon Network.

Choć pierwszy sezon został wyemitowany w maju zeszłego roku na Netfliksie, włodarze platformy podjęli decyzję o anulowaniu produkcji po debiutanckiej serii. Prawa do nakręcenia następnych odcinków zdołało odkupić Adult Swim. Dodajmy, że w związku z polityką Netfliksa, na Adult Swim nie będzie można zobaczyć pierwszego sezonu, który pozostanie produkcją ekskluzywną dla platformy streamingowej. 

Autorką i producentką wykonawczą dziesięciu odcinków pierwszego sezonu jest Lisa Hanawalt. Funkcje producentów pełnią też Raphael Bob-Waksberg, Noel Bright, Steven A. Cohen, Tiffany Haddish i Ali Wong. „Tuca i Bertie” opowiada o przyjaźni pomiędzy dwiema 30-letnimi ptasimi kobietami mieszkającymi w tym samym apartamentowcu. Tuca (Tiffany Haddish) to zadziorna i lekkomyślna tukanica, a Bertie (Ali Wong) – niespokojna i chodząca z głową w chmurach przedstawicielka gatunku ptaków śpiewających.

zdj. Adult Swim / Netflix