Zwiastun 5. sezonu „Yellowstone” z rekordową oglądalnością. Ponad 14 mln wyświetleń w 24 godziny

W ostatni czwartek września stacja Paramount Network zaprezentowała pierwszy pełny zwiastun piątego sezonu serialu „Yellowstone”. Zapowiedź nowej serii produkcji tworzonej przez Taylora Sheridana cieszyła się gigantyczną popularnością i pobiła rekord oglądalności.

Serial „Yellowstone” od lat należy do najpopularniejszych produkcji małego ekranu i wygląda na to, że zainteresowanie ze strony widzów nie zmaleje przy piątej serii. Okazuje się, że pierwszy zwiastun nowego sezonu zaliczył rekordową oglądalność. W ciągu pierwszych 24 godzin zapowiedź serialu wygenerowała 14,4 mln wyświetleń. To jak dużym zainteresowaniem cieszy się nowa seria, świadczy fakt, że jest to wynik trzykrotnie większy od tego, który zanotował zwiastun czwartej serii.

Nowa zapowiedź „Yellowstone” wzbudziła też znacznie większe zainteresowanie w mediach społecznościowych. Na temat serialu pojawiło się w dniu premiery zwiastuna aż 30 tys. wzmianek, czyli czterokrotnie więcej niż przy debiucie zwiastuna do poprzedniego sezonu. Zwiastun został udostępniony łącznie aż 190 tys. razy w mediach społecznościowych i znalazł się na pierwszym oraz drugim miejscu w telewizyjnych rankingach serwisów TikTok i Facebook.

Sprawdź też: Robert Patrick dołącza do Harrisona Forda w prequelu „Yellowstone”. Kogo zagra?

Piąty sezon serialu „Yellowstone” zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych już 13 listopada.  Westernowe uniwersum Sheridana będące w ostatnich latach priorytetowym projektem dla Paramount Network doczekało się już dwóch prequeli. Drugi z nich, zatytułowany „1932” ma pojawić się w streamingu jeszcze w grudniu tego roku. W rolach głównych wystąpią Harrison Ford i Helen Mirren.

zdj. Paramount Network