Zwiastun nowego filmu Zacka Snydera tuż za rogiem. Oto bohaterowie „Rebel Moon”

Zack Snyder wyjawił, kiedy możemy spodziewać się premiery debiutanckiego zwiastuna jego najnowszego filmu. Twórca „Człowieka ze stali” poinformował fanów, że pierwszy teaser „Rebel Moon” zadebiutuje już w przyszły wtorek (22 sierpnia) w ramach eventu Gamescon. Ponadto do internetu przedostała się kolejna grafika widowiska sci-fi z głównymi bohaterami tytułu. Rzućcie okiem.

Zapiszcie sobie tę datę. Pierwszy zwiastun „Rebel Moon” wleci we wtorek!

Produkcja stanowiąca połączenie filmów Akiry Kurosawy i „Gwiezdnych wojen” opowie historię pokojowej kolonii leżącej na krańcu galaktyki. Do miejsca zbliża się śmiertelne zagrożenie w postaci okrutnego regenta znanego jako Balisarius. Zdesperowani mieszkańcy postanawiają wysłać młodą kobietę o tajemniczej przeszłości z misją odszukania odważnych wojowników, którzy mogliby ocalić ich istnienie.

Zarówno Snyder, jak i Netflix (dystrybutor filmu) wiążą z „Rebel Moon” dalekosiężne plany zakładające wyprodukowanie multi-platformowej franczyzy. Przypomnijmy, że oprócz dwóch części pełnometrażowego widowiska (z których pierwsza trafi do streamingu już w grudniu) do widzów ma trafić również gra wideo typu RPG oraz animacja. Jeśli projekt Snydera okaże się sukcesem, nie można wykluczyć, że Netflix będzie również chciał postawić na produkcję seriali osadzonych w uniwersum.

Sprawdź też: Netflix będzie miał serialowy HIT? Intrygująca nowość idealna na weekend

Trudno dziwić się planom Netfliksa, zważywszy na to, że Snyder zapowiedział swego czasu, że bazą dla „Rebel Moon” będzie swego rodzaju biblia wiedzy o uniwersum, czyli rozpięta na 450 stron książka na temat kosmicznego lore. W głównej roli filmu zobaczymy Sofię Boutellę, aktorkę znaną m.in. z takich filmów jak „Atomic Blonde” czy „Climax”. Oprócz niej gwiazdorską obsadę tworzą również: Jena Malone, Doona Bae, Michiel Huisman, Charlie Hunnam, Ray Fisher, Djimon Hounsou, Ed Skrein czy Fra Free w roli Balisariusa. 

Pierwsza z dwóch części „Rebel Moon” pojawi się w ofercie Netfliksa dokładnie 22 grudnia.

Obsada filmu Rebel Moon w reżyserii Zacka Snydera za Netflix.jpg

Zdj. Netflix