Zwiastun serialu o skandalu wokół Los Angeles Clippers. W głównej roli Laurence Fishburne

Stacja FX pokazała w sieci pierwszy zwiastun nowej limitowanej serii fabularnej, poświęconej głośnej aferze Donalda Sterlinga, właściciela drużyny koszykarskiej Los Angeles Clippers. W jednej z głównych ról w produkcji zatytułowanej „Clipped” wystąpił Laurence Fishburne.

Skandal wokół właściciela LA Clippers doczekał się serialu. Kiedy premiera?

Gwiazdor „Matrixa” i „Johna Wicka 4” wciela się w miniserialu w rolę Doca Riversa, trenera Los Angeles Clippers w latach 2013-2020. W pierwszym roku po objęciu stanowiska mężczyzna podreperował wizerunek tragicznie radzącej sobie w poprzednich sezonach drużyny i przeprowadził ją przez udane mistrzostwa dywizji. Jego sukcesy w dużej części umknęły uwadze publicznej za sprawą skandalu związanego z właścicielem klubu, któremu postawiono zarzuty o rasizm. W obliczu upublicznionych w sprawie nagrań i zeznań osób pokrzywdzonych, na Sterlinga nałożono szereg sankcji, które z kolei doprowadziły do konieczności sprzedania Clippersów.

Jacki Weaver, znana między innymi z „Poradnika pozytywnego myślenia” zagrała w serialu małżonkę Sterlinga. Z kolei w samego byłego właściciela klubu wcielił się Ed O'Neill, którego możecie pamiętać z kultowego sitcomu „Świat według Bundych”. W produkcji pojawia się też postać V. Stiviano, czyli kochanki mężczyzny – zagrała ją Cleopatra Coleman („Infinity Pool”). W obsadzie są również między innymi Kelly AuCoin („Billions”), Jock McKissic („Your Honor”), Charlie McElveen („Twórca”) oraz Petri Hawkins Byrd („Sędzia Judy”).

Sprawdź też: Wracacie do MCU tylko dla „Deadpoola i Wolverine'a”? Nie musicie nadrabiać ostatnich filmów i seriali

Na serial złoży się sześć odcinków. Scenariusz na podstawie sportowego podcastu „ESPN 30 for 30” Ramony Shelburne napisali Gina Welch („Konflikt: Bette i Joan”). Produkcją zajęli się Nina Jackson i Brad Simpson („American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”).

Premiera „Clipped” odbędzie się 4 czerwca w ramach stacji FX i amerykańskiego serwisu streamingowego Hulu. Na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji o polskim terminie premiery, ale możemy założyć, że na jakimś etapie serial zasili ofertę platformy Disney+, tak jak inne tytuły FX

zdj. FX / Hulu