Deadpool 2 już zarabia i bije pierwsze rekordy

Według pierwszych szacunków z amerykańskich kin, w czwartek Deadpool 2 zarobił około 15 milionów dolarów i z łatwością przejął miano najlepiej zarabiającego filmu podczas nocnych pokazów wśród produkcji z kategorią wiekową R, pokonując horror To, który w zeszłym roku zarobił 13,5 miliona dolarów pierwszej nocy.

Deadpool zadebiutował w 4349 kinach w USA, co jest największym debiutem dla filmu z kategorią wiekową R. Dodatkowo pod względem ilości kin, w których otworzył się Deadpool 2, film okazał się najliczniejszą produkcją od studia 20th Century Fox, przeganiając animacje DreamWorks (4253 kin).

Pierwszy Deadpool zebrał z debiutanckiej nocy 12,7 miliona dolarów, po czym w piątek zarobił 47,3 miliona dolarów, w sobotę 42,5 miliona dolarów, a w niedzielę 42,6 miliona dolarów. Po trzydniowym weekendzie pierwszy Deadpool miał na swoim koncie 132,4 miliona dolarów.

Analitycy przewidują, że druga odsłona serii zarobi w weekend otwarcia od 130 do 150 milionów dolarów w USA i do 175 milionów dolarów poza granicami Stanów Zjednoczonych.

źródło: Deadline.com / zdj. 20th Century Fox / Marvel