John Williams stworzy motyw muzyczny do filmu o Hanie Solo

John Williams, który skomponował muzykę do wszystkich ośmiu głównych epizodów Gwiezdnych Wojen, napisze główny temat muzyczny do najnowszej produkcji Disneya pod tytułem Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie. Głównym kompozytorem ścieżki dźwiękowej do filmu jest John Powell.

John Williams wypowiedział się ostatnio o muzyce do nowego filmu o Hanie Solo:

Aktualny plan jest taki, że ja stworzę utwór przewodni, a John Powell zajmie się muzyką do całości, co zrobi na pewno genialnie. Cieszę się, że to właśnie jemu powierzono to zadanie. Przedstawię swój utwór Johnowi i reżyserowi Ronowi Howardowi i jeśli będą zadowoleni, ja również będę szczęśliwy. Wtedy John stworzy pozostałe tematy, które bardzo chętnie usłyszę.

Han Solo: Gwiezdne Wojny - Historie trafi na ekrany kin 25 maja 2018 roku. Już niedługo powinniśmy zobaczyć jego pierwszy zwiastun. Film opowie o awanturniczych początkach Hana Solo oraz opowie, jak wszedł w posiadanie Sokoła Millenium i poznał Chewbaccę. W rolach głównych wystąpią: Alden Ehrenreich, Donald Glover, Emilia Clarke i Woody Harrelson. Reżyseruje Ron Howard. 

źródło: Comingsoon.net / Lucasfilm / Disney