Kapitan Marvel - Brie Larson wyjaśnia swoje kontrowersyjne słowa. Wiemy, kogo zagra Annette Bening

Brie Larson od kilku dni na dobre zajmuje się promocją filmu Kapitan Marvel, w którym zagrała główną rolę. Aktorka znalazła się ostatnio pod ostrzałem sporej grupy fanów, którzy nie byli zadowoleni jej wypowiedzią na temat doboru dziennikarzy, którzy przeprowadzają wywiady z gwiazdami filmów. Dzisiaj aktorka miała okazję do rozwinięcia swojej wypowiedzi. Poznajcie szczegóły.

Brie Larson wyjaśniła dzisiaj swoje wcześniejsze słowa, w których nalegała na większą różnorodność wśród dziennikarzy przeprowadzających wywiady z filmowymi gwiazdami. Aktorka w wywiadzie dla Marieclaire.co.uk stwierdziła, że od pewnego czasu zaczęła dostrzegać, że większość dziennikarzy i krytyków, z którymi miała okazję rozmawiać przy okazji swoich filmów, to biali mężczyźni. Brie Larson dodała, że przeprowadzono nawet specjalne badania, które potwierdziły jej spostrzeżenia, co sprawiło, że aktorka zaczęła zabiegać, aby podczas kampanii promocyjnej filmu Kapitan Marvel środowisko dziennikarzy stało się bardziej różnorodne.

Wypowiedź aktorki podzieliła społeczność widzów i wywołała niemałe kontrowersje. Dzisiaj jednak Brie Larson wyjaśniła, że zależało jej na tym, aby środowisko dziennikarzy powiększyło się o kolejnych członków, którymi nie będą biali mężczyźni, i tym sposobem zyskało większą różnorodność.

Chcę, aby przy stole pojawiło się więcej miejsc. Nikt nie zabiera nikomu miejsca. Nie będzie mniej miejsc, a więcej.

Jak na razie trudno przewidzieć, czy wypowiedzi aktorki odbiją się na finansowym wyniku filmu, ale najnowsze prognozy finansowe przewidują, że Kapitan Marvel będzie w stanie zarobić podczas pierwszego weekendu od 100 do 120 milionów dolarów. Prognozy z początku stycznia sugerowały z kolei, że produkcja może liczyć na otwarcie na poziomie 140 milionów, a najbardziej optymistyczne z wczesnych prognoz sugerowały nawet kwotę 180 milionów. Jak będzie naprawdę, dowiemy się już 8 marca.

Jeśli chodzi o sam film, to w jego promocję zaangażowała się ostatnio Annette Bening, która gościła niedawno w programie The Late Show with Stephen Colbert, gdzie pokazano krótką scenę z jej udziałem. Otrzymaliśmy tym samym oficjalne potwierdzenie, że aktorka wcieli się w Najwyższą Inteligencję Kree odpowiadającą za stworzenie superbohaterki granej przez Brie Larson. Klip i wywiad z Annette Bening możecie zobaczyć poniżej.

Captain Marvel ze swoim solowym filmem trafi do kin 8 marca 2019 roku. Film będzie niejako prequelem dotychczasowych filmów z uniwersum Marvela i pokaże wydarzenia, które miały miejsce przed dotychczasowymi produkcjami. W filmie zobaczymy młodszego Nicka Fury'ego i początkującego agenta SHIELD Phila Coulsona. Niecałe dwa miesiące później, bo już  3 maja superbohaterka pojawi się również w czwartej części Avengers.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Marvel