Nowe informacje o kontynuacji filmu TO

Andy Muschietti, który ma powrócić jako reżyser kontynuacji najnowszej adaptacji powieści TO Stephena Kinga zdradził kilka pierwszych szczegółów na temat produkcji.

Przypominamy, że nowa adaptacja powieści TO zarobiła w weekend otwarcia ponad 123 miliony dolarów, prawie dwukrotnie przewyższając wcześniejsze prognozy, które mówiły o kwocie 65 milionów. Tak wielki sukces spowodował, że w sieci natychmiast pojawiły się spekulację na temat kontynuacji, zwłaszcza że pod koniec filmu mogliśmy zobaczyć tytuł z dopiskiem "Rozdział 1". Co prawda Barbara Muschietti, producentka filmu twierdzi, że studio Warner Bros. nie potwierdziło jeszcze oficjalnego startu produkcji drugiej części, ale po tak ogromnym sukcesie finansowym i świetnym przyjęciu przez fanów, jest to tylko kwestią czasu, dlatego powoli rozpoczynają się prace nad tworzeniem scenariusza.

Fabuła filmu skoncentruje się oczywiście na dorosłych bohaterach, którzy po 27 latach powracają do Derry, aby ponownie zmierzyć się z tajemniczym Klaunem. W retrospekcjach mamy zobaczyć również nowe sceny z dzieciństwa bohaterów, które będą miały wpływ na aktualne wydarzenia. Tym samym mamy potwierdzenie, że w TO 2 w swoich rolach powrócą Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs i Jack Dylan Grazer.Trwają również dyskusję na temat dorosłej obsady filmu. Wśród kandydatek do wcielenia się w dorosłą Beverly przewijają się nazwiska Jessiki Chastain i Amy Adams. Jednocześnie portal Ew.com sugeruje, że w dojrzałe wersje głównych bohaterów mogą wcielić się nieznani aktorzy. Pewnym jest natomiast, że w kontynuacji powróci Bill Skarsgard jako Pennywise.

Jak wiemy z poprzednich adaptacji oraz z samej powieści Kinga, po latach miasteczko Derry opuścili prawie wszyscy z Klubu Frajerów. Jedynym, który pozostał w miasteczku, jest Mike Hanlon. Andy Muschietti zdradził kilka informacji na temat jego wątku w filmie. Co ważne reżyser zapewnia, że jego wątek będzie różnić się od pierwowzoru Kinga. Pomimo że Hanlon był jednym z najodważniejszych i najsilniejszych członków Klubu Frajerów, pozostanie w mieście, odbiło się negatywnie na jego zdrowiu psychicznym i fizycznym. Mike oprócz zbierania informacji o Derry będzie również probował znaleźć sposób na pokonanie Tańczącego Klauna, co spowoduje, że sięgnie po narkotyki.

źródło: Ew.com / Warner Bros.