Prace nad filmem Czerwona Sonja zawieszone. Powodem oskarżenia wobec Singera?

Ostatnio dyrektor studia Millennium zapewniał wszystkich, że nie zamierza zwolnić Bryana Singera ze stanowiska reżysera filmu Czerwona Sonja w obliczu nowych oskarżeń o molestowanie, które zostały skierowane pod adresem twórcy filmowych X-Men. Wygląda jednak na to, że stanowisko studia uległo zmianie. Poznajcie szczegóły.

Avi Lerner pełniący funkcją dyrektora generalnego Millennium Films i będący jednocześnie producentem filmu Czerwona Sonja, wydał ostatnio oświadczenie, w którym wyraźnie zaznaczył, że nie zamierza zwolnić Singera ze stanowiska reżysera filmu z powodu niepotwierdzonych zarzutów o molestowanie. Nowe informacje z obozu studia Millennium sugerują jednak, że studio zdecydowało się na zawieszenie prac nad filmem, który nie będzie już priorytetem wytwórni.

Millenium zdecydowało, że nie będzie wystawiało na sprzedaż praw do filmu podczas Europejskich Targów Filmowych w Berlinie, gdzie planowano znaleźć nowe studio, które przyłączy się do sfinansowania projektu. Studio przyznało w oficjalnym oświadczeniu, że film został zepchnięty na dalszy plan i chociaż Bryan Singer nie został zwolniony z funkcji reżysera, to możemy oczekiwać, że jeśli projekt zostanie kiedyś wznowiony, to już z nowym reżyserem.

Avi Lerner wydał również krótkie oświadczenie, w którym odniósł się ponownie do oskarżeń skierowanych pod adresem Singera. Szef studia zaznaczył, że sprawa powinna zostać wyjaśniona, a ofiary wysłuchane, ale powinien zająć się tym sąd, a nie społeczność Twittera.

Myślę, że ofiary powinny zostać wysłuchane, a zarzuty te należy potraktować bardzo, ale to bardzo poważnie. Po prostu nie zgadzam się na wydanie wyroku przez społeczność Twittera. Chcę, aby oskarżony został osądzony przez sąd.

Prace na planie filmu miały wystartować jeszcze w tym roku między innymi w Bułgarii.

Literacki pierwowzór postaci Czerwonej Sonji stworzył w latach 30. ubiegłego wieku Robert E. Howard. Postać została przeniesiona na karty komiksu w 1973 roku przez scenarzystę Roya Thomasa oraz rysownik Barry'ego Smitha. W 1985 roku bohaterka doczekała się natomiast swojego kinowego filmu, w którym główne role zagrali Brigitte Nielsen i Arnold Schwarzenegger.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. MGM/UA Entertainment Company