„Sonic. Szybki jak błyskawica” już zarabia. Jaki będzie wynik z weekendu?

W ten weekend za sprawą swojego nowego filmu w kinach rządzić ma Sonic. Czy produkcja studia Paramount Pictures dobrze rozpoczęła weekendowe zarabianie? Poznajcie wyniki.

Film otworzył się w amerykańskich kinach w czwartek o godzinie 17:00 i wyświetlany był w 3150 lokalizacjach. Jak pokazują wyniki, widzowie wpłacili w pierwszy dzień na konto filmu „Sonic. Szybki jak błyskawica3 mln dolarów. To dokładnie taki sam wynik, jaki w zeszłym roku osiągnęła animacja „Jak wytresować smoka 3”, która po zebraniu 3 mln dolarów w czwartek (pokazy od 18:00), zakończyła swój pierwszy weekend, mając na koncie 55 mln dolarów.

Analizy zakładają jednak, że filmowe przygody Sonica osiągną nieco mniejszy rezultat i pod koniec weekendu produkcja ma mieć na koncie od 40 do 45 mln dolarów. Przy budżecie na poziomie 87 mln dolarów kluczowe dla wyniku finansowego filmu będą rynki zagraniczne.

Wynik z czwartku można porównać także do takich produkcji jak: „Lego Batman” (2,2 mln dolarów i 53 mln z otwarcia), „Lego Movie 2” (1,5 mln dolarów i 34,1 mln z otwarcia), „Rodzina Addamsów” (1,25 mln dolarów i 30,3 mln z otwarcia). 

źródło: Deadline.com / zdj. Paramount Pictures