10 najpopularniejszych filmów i seriali 2023 roku! Pierwsze miejsca Was zaskoczą

Widzowie spędzają przed ekranami telewizorów coraz więcej czasu. W ubiegłym roku sami Amerykanie obejrzeli w streamingu treści o długości 21 milionów lat! Względem zeszłego roku liczba ta wzrosła aż o 21%. Które filmy i seriale cieszyły się największą popularnością?

Najpopularniejsze seriale 2023 roku. Co oglądaliśmy najczęściej?

W garniturach serial

Z raportu Nielsena wynika, że najpopularniejszym serialem ubiegłego roku była produkcja „W garniturach”. Zajmując pierwsze miejsce na liście 10 najpopularniejszych seriali, produkcja wygenerowała oszałamiające 57,7 miliarda minut. Serial emitowany oryginalnie w latach 2011-2019 trafił w ubiegłym roku na platformę Netflix i niespodziewanie przyciągnął wyjątkowo duże tłumy. „W garniturach” pobiło nawet wynik komediowego serialu „The Office”, który w 2020 roku wygenerował 57,1 miliarda minut. Wielka popularność serialu wynikała wówczas z tego, że zmagaliśmy się z epidemią koronawirusa i większość czasu spędzaliśmy w domu.

Sprawdź też: Gwiazdor „Peaky Blinders” trafił do aresztu. Prawnicy tłumaczą, że chciał wczuć się w rolę.

Na drugim miejscu znalazł się animowany serial dla dzieci pod tytułem „Bluey” dostępny na platformie Disney+ z wynikiem wynoszącym 43,9 miliarda minut, a pierwszą trójkę zamyka jeszcze kryminalny serial „NCIS” z oglądalnością na poziomie 39,4 miliarda minut. Pierwszą dziesiątkę zamykają „Teoria wielkiego podrywu” (27,8 miliarda), „Kochane kłopoty” (25,2 miliarda), „Przyjaciele” (25 miliardów), „Zaklinacze koni” i „Supernatural” (po 22,8 miliarda).

najpopularniejsze seriale oryginalne 2023

Jeśli natomiast chodzi o programy oryginalne, czyli te, które nie pojawiły się na platformach streamingowych w ramach wykupionej licencji, to największą uwagę przykuł w 2023 roku serial „Ted Lasso” od platformy Apple TV+, który wygenerował 16,9 mld minut. Wśród najpopularniejszych seriali znalazły się jeszcze „Nocny agent”, czyli nowość od Netfliksa, oraz inny serial tej platformy „Ginny i Georgia” z oglądalnością wynoszącą odpowiednio 14,4 mld i 13,8 mld minut.

10 najpopularniejszych seriali 2023 roku

 1. „W garniturach”
 2. „Bluey”
 3. „NCIS”
 4. „Chirurdzy” i
 5. „Cocomelon”
 6. „Teoria wielkiego podrywu”
 7. „Kochane kłopoty”
 8. „Przyjaciele”
 9. „Zaklinacze koni”
 10. „Supernatural”

Najpopularniejsze filmy 2023 roku. Cały cza rządzą animacje Disneya

Vaiana: Skarb oceanu

Wśród filmów również rządziły starsze tytuły, do których widzowie z przyjemnością wracają cały czas po latach od kinowej premiery. Pierwsze miejsce zajęła „Vaiana: Skarb oceanu” od Disney+ z rekordowym wynikiem 11,6 mld minut. Odkąd Nielsen prowadzi statystyki dotyczące oglądalności w streamingu, widzowie wygenerowali prawie 80 miliardów minut przy popularnej produkcji Disneya, co oznacza, że obejrzeli go w całości 775 milionów razy. Na drugim miejscu także znalazła się animacja Disneya, produkcja „Nasze magiczne Encanto” z wynikiem niespełna 10 mld minut.

Pod koniec ubiegłego roku na streamingowym rynku znajdowało się około 90 różnych serwisów, co oznacza wzrost o prawie 40 względem 2020 roku, kiedy było ich na rynku 51. W ich ofercie znajduje się prawie milion unikalnych tytułów. W sumie w 2023 roku widzowie z USA spędzili przy treściach w streamingu 21 milionów lat, co stanowi wzrost o 21% w porównaniu z 17 mln lat wygenerowanych w 2022 roku.

Sprawdź też: Legenda kina akcji wraca z nowym filmem! Obejrzycie go już na VOD.

Warto jednocześnie zauważyć, że ze względu na strajki scenarzystów i aktorów z Hollywood w ofercie streamingowych serwisów pojawiło się mniej oryginalnych nowości, co skłaniało widzów do sięgania po starsze tytuły. Trend ten zostanie utrzymany również w 2024 roku ze względu na spowolnienie branży wywołane strajkami. Możemy więc zakładać, że streamingowe serwisy ponownie postawią na częste podrzucanie widzom kolejnych seriali i filmów na licencji.

10 najpopularniejszych filmów 2023 roku

 1. „Vaiana: Skarb oceanu” 
 2. „Nasze magiczne Encanto”
 3. „Super Mario Bros. Film”
 4. „Między nami żywiołami”
 5. „Minionki: Wejście Gru”
 6. „Sing 2”,
 7. „Kraina Lodu”
 8. „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”
 9. „Avatar: Istota wody”
 10. „Glass Onion: Film z serii Na noże”

źródło: Nielsen / zdj. NBC / Disney