13. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie – The Music of John Powell

13. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie odbędzie się w dniach od 26 maja do 1 czerwca 2020 roku. Poniżej szczegóły koncertu „The Music of John Powell”.

Goście specjalni: John Powell, Paul Williams

John Powell – gospodarz wieczoru
Gavin Greenaway – dyrygent
Chór Polskiego Radia
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Program:

John Powell – tematy z filmów:

Jak wytresować smoka (1, 2, 3)
Fernando
Rio
Dwa tygodnie na miłość
Han Solo: Gwiezdne wojny – historie
Zew krwi

i więcej

John Powell głównym gościem 13. edycji FMF i bohaterem koncertu monograficznego.

Finałowy wieczór FMF 2020 będzie prawdziwą wisienką na festiwalowym torcie – w ICE Kraków usłyszymy długo wyczekiwany monograficzny przegląd twórczości Johna Powella. Tym razem podczas koncertu kompozytor wcieli się również w rolę gospodarza wieczoru, komentując i dzieląc się z publicznością anegdotami związanymi z prezentowanymi utworami.

Brytyjski kompozytor, który współpracował m.in. z Hansem Zimmerem i Harrym Gregsonem-Williamsem, zasłynął przede wszystkim muzyką do filmów animowanych (Shrek, Kung Fu Panda, Happy Feet: Tupot małych stóp) i kina akcji (Włoska robota, Tożsamość Bourne’a, Ultimatum Bourne’a, Pan i Pani Smith, X Men: Ostatni bastion). Na prośbę FMF Powell osobiście dobierze i przygotuje utwory ze swojego wyróżnianego m.in. nominacjami do Oscara, nagród Grammy i BAFTA dorobku. Do koncertu zostaną zaproszeni goście specjalni, których zobaczymy i usłyszymy na scenie, a muzyków poprowadzi zaprzyjaźniony z kompozytorem dyrygent – znany już publiczności FMF z poprzednich edycji – Gavin Greenaway.

Partnerem koncertu jest współpracujące z festiwalem od lat Amerykańskie Stowarzyszenie Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP), które tego wieczoru będzie reprezentował jego prezydent Paul Williams – kompozytor, aktor i twórca tekstów, zdobywca Oscara (za napisaną wspólnie z Barbrą Streisand piosenkę Evergreen z filmu A Star is Born z 1976 roku), Złotego Globu (za całość ścieżki dźwiękowej do A Star is Born), nagród Grammy oraz World Soundtrack Award. Paul Williams współpracował z takimi gwiazdami jak Daft Punk, Pharrell Williams oraz Giorgio Moroder.

Finalna wersja programu zostanie ogłoszona 2 marca 2020 r.

Czas trwania: 2 godz. 30 min (w tym przerwa)

Koncert „The Music of John Powell” odbędzie się w niedzielę, 31 maja o godz. 19.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Bilety na 13. FMF do kupienia na eventim.pl.

źródło: zdj. DreamWorks Animation / materiały prasowe fmf.fm