Aktor z „Top Gun: Maverick” wejdzie w nadświetlną. Kolejna rola w serialu „Star Wars: The Acolyte” obsadzona

Trwa kompletowanie obsady „The Acolyte”, nowego serialu osadzonego w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Ogłoszono właśnie, że obok Lee Jung-jae („Squid Game”) pojawi się Manny Jacinto. Aktora możecie kojarzyć z niewielkiej roli porucznika Billy'ego „Fritza” Avalone'a w ostatniej odsłonie „Top Gun”.

Jacinto dołącza do obsady, w której, obok Jung-jae, są już Amandla Stenberg znana między innymi z „Nienawiści, którą dajesz” oraz Jodie Turner-Smith („Yang”, „Anne Boleyn”). Akcja serialu rozegra się u kresu ery zwanej Wielkiej Republiką, czyli na około sto lat przed wydarzeniami „Mrocznego widma”. Poza rolą w „Top Gun Maverick”, Jacinto ma w dorobku udział w takich produkcjach, jak „Dobre miejsce” i „Dziewięcioro nieznajomych”. Rola, którą odegra w serii Lucasfilmu nie została jeszcze ujawniona.

Jako showrunnerka za „The Acolyte” odpowiada Leslye Headland („Russian Doll”). W realizacji bierze udział dyrektorka kreatywna w Lucasfilm, Rayne Roberts, która uczestniczyła w przygotowaniu takich widowisk jak „Przebudzenie Mocy”, „Ostatni Jedi”, „Skywalker. Odrodzenie”, „Łotr 1” i „Han Solo”. W obsadzie serialu są już Amandla Stenberg 

Prace na planie serialu „The Acolyte” wystartują późną jesienią tego roku. Ekipa ma pracować do maja 2023 roku, więc premiery możemy spodziewać się na Disney+ najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku.

źródło: Variety.com / zdj. Hulu