Aktorska adaptacja „Niezwyciężonego” nadal w planach. Sukces animowanego serialu zwiększył szanse na realizację

Stacja Prime Video zabrała się za promocję następnego sezonu animowanej serii „Niezwyciężony”, ale wszystko wskazuje na to, że krwawy komiks superbohaterski Roberta Kirkmana ożyje też na wielkim ekranie. O wzrastających szansach na realizację filmowej wersji opowiedział w nowym wywiadzie sam autor.

Przypomnijmy, że pierwsze wzmianki o pełnometrażowej wersji „Niezwyciężonego” pojawiły się jeszcze w 2017 roku. Przedstawiciele firmy Skybound Entertainment wyjawili wówczas, że widowisko live-action miałoby powstać dla wytwórni Universal Pictures. Choć przez niemal sześć lat nie otrzymaliśmy o niedoszłym filmie żadnych dodatkowych wieści, Robert Kirkman potwierdził właśnie, że z projektu nie zrezygnowano – co więcej, wskutek popularności serialu Amazona, perspektywy realizacyjne przedstawiają się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. 

Twórca oryginalnego komiksu, mający w dorobku również pierwowzór serii „The Walking Dead”, nie przekazał serwisowi Comic Book wprawdzie żadnych konkretów, co do statusu pełnometrażowego „Niezwyciężonego”, ale w wywiadzie z okazji dwudziestolecia oryginalnego komiksu padły zapewnienia, że przygotowania filmu trwają w najlepsze, a wytwórnia wiąże z marką spore nadzieje.

Wciąż pracujemy nad [filmową adaptacją]. Tak to bywa, że nad filmami pracuje się czasem trochę dłużej. Myślę, że nie przesadzę, gdy powiem, że serial [Amazona] niezmiernie pomógł. Ludzie z Universala są naprawdę podekscytowani na myśl o potencjale tego filmu. Jedziemy na tej ekscytacji i działamy – tak, by doprowadzić [do realizacji] najszybciej jak się da.  

Sprawdź też: Kevin Feige pewny swego – Prezes Marvela twierdzi, że filmy o superbohaterach nigdy się nie znudzą

Przypomnijmy, że z projektem pełnometrażowym – jako główni scenarzyści – na chwilę obecną wciąż związani są Seth Rogen i Evan Goldberg, producenci wykonawczy serialu animowanego. Nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych informacji, co do potencjalnych nazwisk, które miałyby połączyć się z tytułem w charakterze obsady, czy ekipy realizacyjnej. Parę dni temu platforma Prime Video przedstawiła widzom premierowy teaser drugiego sezonu. Zobaczcie go w tym miejscu

Niezwyciężony” opowiada historię Marka Graysona, zwykłego siedemnastolatka, a zarazem niecodziennego superbohatera, który jest synem wszechpotężnego Omni-Mana. Głosu protagoniście użycza Steven Yeun znany między innymi z kreacji Glenna Rhee stworzonej do adaptacji „The Walking Dead”. W ojca bohatera wciela się natomiast J.K. Simmons.

Zdj. Prime Video