Alexander Skarsgård zagra androida-zabójcę w serialu od twórców „Był sobie chłopiec”

Apple TV+ nie zwalnia. Obok zamówionego właśnie nowego serialu w klimatach cyberpunkowych, streamer zlecił realizację pierwszego sezonu „Pamiętników Mordbota”, czyli adaptacji bestsellerowego literackiego cyklu. Główne role powędrują do Davida Dastmalchiana („Legion samobójców. The Suicide Squad”) i Alexandra Skarsgårda („Wiking”). 

Apple TV+ będzie miało nowy hit? Platforma sięga po następny cykl SF

Na łamach serwisu Deadline wyjawiono, że platforma Apple TV+ zamówiła od twórców pełny, dziesięcioodcinkowy sezon adaptacji „Pamiętników Mordbota”. Pierwowzór autorstwa amerykańskiej pisarki Marthy Wells, publikowany jeszcze od 2017 roku, składa się z różnych form literackich (nowel, miniatur, powieści) i opowiada osadzoną w odległej, zdominowanej przez gigantyczne korporacje przyszłości historię zabójczego androida, współodczuwającego „rzeczywiste” ludzkie emocje i zarazem zmuszonego, by maskować je celem wypełniania swych programowych funkcji.

Sprawdź też: Kontynuacja „Dziewięciorga nieznajomych” ma nową gwiazdę. W serii wystąpi aktor z „Dżentelmenów”

Mordbot otrzymuje niebezpieczne zadania, choć tak naprawdę wolałby, by zostawiono go w spokoju: pozwolono oglądać futurystyczne opery mydlane i rozmyślać nad swoim miejscem we wszechświecie” – czytamy w opisie serii.

W raporcie Deadline czytamy, że David Dastmalchian wcieli się w serialu w rolę niejakiego Gurathina, ludzkiego hakera, którego naturalne zdolności wzmocniono specjalnym, wszczepionym do mózgu implantem.

David Dastmalchian w Suicide Squad.JPG

David Dastmalchian jako Polka-Dot Man w „The Suicide Squad” (zdj. Warner Bros.)

Za odcinkową produkcję Apple TV+ odpowiedzą Chris i Paul Weitz, czyli nominowany do Oscara duet znany przede wszystkim z komedio-dramatu „Był sobie chłopiec” z Hugh Grantem i Nicholasem Houltem. Twórcy będą zarazem showrunnerami, scenarzystami, producentami i reżyserami adaptacji „Pamiętników Mordbota”. W realizacji weźmie udział wytwórnia Paramount Television Studios

Warto dodać, że w Polsce literackie odpowiedniki przyszłego serialu Apple Studios ukazały się nakładem Wydawnictwa Mag. W księgarniach znajdziemy obecnie dwie pierwsze opowieści Wells, zebrane w tomie „Wszystkie wskaźniki czerwone / Sztuczny stan”. Pod koniec przyszłego miesiąca do czytelników powędruje następny zbiór, na który złożą się dwie nowele: „Protokół buntu” i „Stratega wyjścia”. Premierę tomu wyznaczono na 28 marca

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Focus Features / Warner Bros.