Premiera „Mission: Impossible 8” mocno opóźniona! Studio reaguje na porażkę i zmienia tytuł

Nie sprawdzajcie kalendarzy. Nie cofnęliście się wcale w czasie do czasów z początków pandemicznego lockdownu. Nie da się jednak ukryć, że właśnie jesteśmy świadkami kolejnych przesunięć w kinowych kalendarzach największych wytwórni, które tym razem odwlekają swoje potencjalne hity nie ze względu na szalejącego wirusa, a trwający cały czas strajk aktorów. Najnowszymi ofiarami trwającego w Hollywood zamieszania są produkcje wytwórni Paramount Pictures.

Mission: Impossible 8 i prequel „Cichego miejsca” przesunięte

W Hollywood nieustannie trwa protest aktorów, którzy nie mogą dojść do porozumienia z przedstawicielami największych filmowych wytwórni. Przeciągający się strajk doprowadził właśnie, że w kalendarzu kinowych premier doszło do kolejnych przesunięć. Najgłośniejszym tytułem, który został opóźniony jest ósma część serii Mission: Impossible. Przedstawiciele wytwórni Paramount Pictures zdecydowali się na przesunięcie premiery o niemal rok z 28 czerwca 2024 roku na 23 maja 2025 roku. Prace nad kolejną niemożliwą misją Toma Cruise'a zostały wstrzymane z powodu strajku aktorów i nie ma już szans, aby zostały ukończone na czas i trafiły do kin latem przyszłego roku. Jest to scenariusz, który będzie dotykał kolejne głośne produkcje, jeśli studia nie zdecydują się na zawarcie nowego porozumienia z aktorami. Co ciekawe, wykorzystano tę okazję, do zmiany tytułu filmu. Włodarze wytwórni zdecydowali, że Mission: Impossible nie zadebiutuje na dużym ekranie jako Dead Reckoning Część druga”, choć film będzie bezpośrednio nawiązywał do wydarzeń z ostatniej części. Zabieg ten jest spowodowany tym, że umieszczenie jedynki w tytule najnowszej odsłony było według wielu analityków jednym z powodów jej finansowej klapy.

Na ten moment studio Paramount Pictures ogłosiło także przesunięcie premiery swojego pierwszego spin-offa dreszczowca „Ciche miejsce”. Film A Quiet Place: Day One” miał pojawić się na ekranie 8 marca 2024 roku, ale przejmie pierwotną datę premiery ósmej odsłony Mission: Impossible i pojawi się w kinach dopiero 28 czerwca. Z kolei niezatytułowana jeszcze produkcja z przygodami SpongeBoba została opóźniona z 23 maja 2025 roku na 19 grudnia 2025 roku.

Jedynym filmem, którego premiera została przyspieszona, jest IF w reżyserii Johna Krasinskiego. Komedia z Ryanem Reynoldsem, Alanem Kimem i Phoebe Waller-Bridge została przesunięta z 24 maja 2024 roku na 17 maja 2024 roku.

Koniecznie sprawdź też:

zdj. Paramount Pictures