To będzie nowy początek w „Gwiezdnych wojnach”. Film o Rey nawiąże do „Nowej nadziei”?

Do filmowego świata „Gwiezdnych wojen” wrócimy w najbliższych lata za sprawą  kontynuacji sagi Skywalkerów, w której główną rolę ponownie odegra Daisy Ridley wracającą do roli Rey. Najnowsze informacje dotyczące projektu przygotowywanego od dłuższego czasu przez studio Lucasfilm sugerują, że produkcja będzie próbowała nawiązać do „Nowej nadziei”, pierwszego filmu George'a Lucasa.

Nowy film w świecie Gwiezdnych wojnach” nawiąże do „Nowej nadziei”?

W kwietniu tego roku dowiedzieliśmy się, że Daisy Ridley powróci do roli Rey w nowej odsłonie filmowego uniwersum „Star Wars”. FIlm ma rozgrywać się jakieś 15 lat po zakończeniu epizodu dziewiątego i skupić się na tym, jak Rey próbuje kontynuować niedokończone dzieło Luke'a Skywalkera i podejmuje się odtworzenia Zakonu Jedi. Najnowsze doniesienia z obozu Lucasfilm sugerują, że nowa odsłona sagi została zatytułowana „Gwiezdne wojny: Nowy początek”. Na razie powinniśmy podchodzić do tych rewelacji z ostrożnością. Może się bowiem okazać, że jest to tytuł roboczy – choć warto wziąć pod uwagę, że Kathleen Kennedy przekonywała wiele miesięcy temu, że prace nad filmem są na bardziej zaawansowanym etapie, niż sądziliśmy, więc wyciek finalnego tytułu na tym etapie nie byłby wcale niczym niezwykłym.

Wcześniejszy przeciek sugerował, że nieoficjalny tytuł brzmiGwiezdne wojny: Nowy zakon Jedi”. Nietrudno dostrzec, że obydwie wersje nawiązują do pierwszego filmu z tego uniwersum, produkcji „Nowa nadzieja”. Wygląda więc na to, że twórcy chcą podkreślić już na poziomie tytułu, że będzie to nowe otwarcie w świecie „Gwiezdnych wojen”.

Pracowaliśmy nad tym filmem przez kilka lat i wszystko to składa się na naszą historię. Doszliśmy więc do punktu, w którym mamy wspaniałego scenarzystę Stevena Knighta i prawdopodobnie w ciągu najbliższego półtora miesiąca zobaczymy scenariusz, nad którym pracujemy od dłuższego czasu. Jesteśmy więc coraz bliżej. Słowa te padły w kwietniu przed rozpoczęciem strajku, możemy więc przypuszczać, że scenariusz został już napisany i nie powinno dojść do opóźnienia momentu wejścia na plan produkcji. Kilka miesięcy temu mówiło się, że zdjęcia do nowego filmu ze świata „Gwiezdnych wojen” rozpoczną się w kwietniu 2024 roku. Premiera filmu z Daisy Ridley dobędzie się natomiast najprawdopodobniej 22 maja 2026 roku — jest to najbliższa data w kalendarzu Disneya zarezerwowana dla filmu „Star Wars”.  

Koniecznie sprawdź też:

źródło: StarWarsMeg / zdj. Tuukka Jantti / depositphotos