„Andor” – znamy czas akcji 2. sezonu. Powrót droida K-2SO potwierdzony

Wraz z udostępnieniem dzisiejszego odcinka debiutancki sezon „Andora” dobiegł końca. Krótko po tym, jak finałowy rozdział trafił do oferty platformy Disney+ w sieci pojawiła się nowa rozmowa z Tonym Gilroyem. Twórca serialu podsunął nam kilka pierwszych informacji związanych z sezonem drugim. Poznaliśmy między innymi czas akcji pierwszego z kolejnych odcinków.

Ekipa realizacyjna znakomitego serialu Lucasfilmu trafiła już na plan nowych odcinków – jak oficjalnie ujawniono przed paroma dniami. W wydłużonej rozmowie z serwisem Collider, Gilroy przyznał, że jako pierwszy przed kamerą drugiego sezonu znalazł się aktor Kyle Soller, powracający do roli Syrila, byłego inspektora bezpieczeństwa, zdeterminowanego by odnaleźć i unieszkodliwić Cassiana Andora (Diego Luna). 

Choć na powrót serialu będzie trzeba jeszcze sporo poczekać (zdjęcia potrwają do końcówki lata 2023, a premierę zaplanowano dopiero na rok 2024), Gilroy potwierdził, że w najbliższym odcinku doczekamy się sporego skoku w czasie. Drugi sezon nie rozpocznie się od dalszego ciągu rozmowy Cassiana i Luthena (Stellan Skarsgard) – zamiast tego akcja przeniesie się aż rok później. „Mnóstwo rzeczy wydarzyło się pomiędzy [momentem, w którym kończy się pierwszy sezon, a zaczyna następny]” – dodał twórca serii. Oznacza to, że wydarzenia drugiego sezonu rozpoczną się na około trzy lata przed wydarzeniami „Łotra 1”.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części serialu, przygody Cassiana zostaną pogrupowane na fabularne „bloki” liczące po trzy odcinki każdy. Zmianie ulegnie jednak tempo opowiadania – tym razem każdy taki trzyodcinkowy „blok” pokryje wydarzenia rozgrywające się na przestrzeni jednego roku. Przyspieszenie akcji „Andora” ma ostatecznie doprowadzić do zazębienia zakończenia serii z początkiem „Łotra 1”. 

Sprawdź też: Steven Spielberg z wyróżnieniem za całokształt twórczości. Reżyser otrzyma Złotego Niedźwiedzia podczas przyszłorocznego Berlinale

W trakcie wywiadu, Tony Gilroy potwierdził też, że w drugim sezonie pojawi się ulubieniec fanów „Łotra 1”, czyli zreformowany imperialny droid K-2SO. „Cóż, myślę, że to będzie jedno z zadań części drugiej” – odpowiedział na pytanie o wprowadzenie postaci, której głosu udzielił w filmowym widowisku Alan Tudyk. „Oczywiście, jeżeli zamierzamy wejść prosto w Łotra to i z tym będziemy musieli się rozliczyć”. 

Wszystkie odcinki pierwszego sezonu „Andora” odnajdziecie w ofercie Disney+.

źródło: Collider / zdj. Disney