Andrzej Bartkowiak szykuje dreszczowiec o prehistorycznym wilku. Reżysera znacie z adaptacji „Dooma”

Andrzej Bartkowiak, polski operator, którego znacie z takich hollywoodzkich produkcji jak „Zabójcza broń 4” i „Adwokat diabła”, zajmie się wyreżyserowaniem nowego filmu. Dreszczowiec zatytułowany „The Dire Wolf” podejmie fabułę zainspirowaną wymarłym gatunkiem olbrzymiego wilka i jego rolą w wierzeniach ludów Ameryki Północnej. 

Nowy film od twórcy „Dooma”. O czym opowie „The Dire Wolf”?

Film opowie historię niejakiego Hanka Whitmore'a, bystrego, acz upartego szeryfa w stanie Nowy Meksyk – napisano w raporcie serwisu Deadline. Mężczyzna połączy siły z rdzennymi Amerykanami z plemienia Nawaho, by rozwiązać zagadkę serii nadprzyrodzonych incydentów, które zagrażają bezpieczeństwu jego rodziny i miasteczka. 

„Amerykańskie kino przez wiele lat zmagało się z podejściem do spirytualizmu obecnego w rdzennej kulturze. Z naszym podejściem do świata natury. Wymarły wilk [z gatunku canis dirus] żył niegdyś na terenach Ameryki Północnej. Dziś jego duch symbolizuje zaufanie intuicji i odwagę do kroczenia własną ścieżką” – opowiadał o pomyśle na film jego scenarzysta Ry Cook („Punishing Skills”). 

Sprawdź też:

Wyprodukowaniem „The Dire Wolf” zajmie się studio Steelyard Pictures. W reżyserskim dorobku Andrzeja Bartkowiaka znajdują się takie filmy, jak „Zabójcze lato”, „Potężne uderzenie” i adaptacja kultowej serii gier „Doom”.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Universal