Angelina Jolie wraca na ekran! Tak prezentuje się jako Maria Callas

Angelina Jolie wcieli się w rolę słynnej śpiewaczki operowej, Marii Callas. Wraz z pierwszymi zdjęciami zza kulis produkcji w reżyserii Pabla Larraína („Jackie) potwierdzono, że film został objęty zezwoleniem organizacji SAG-AFTRA, co oznacza, że realizacja może toczyć się bez zakłóceń, pomimo strajku.

Podobnie, jak poprzednie filmy Pabla Larraína, jego najnowsza produkcja również nie będzie klasyczną biografią i skupi się na przedstawieniu wybranego momentu z życia bohaterki. W produkcji zatytułowanejMaria” przeniesiemy się do Paryża z lat 70. ubiegłego wieku, gdzie grecka śpiewaczka operowa spędziła swoje ostatnie chwile. Mimo osadzenia historii pod koniec życia Marii Callas, produkcja ma mimo wszystko nawiązywać do całego okresu jej burzliwej i okraszonej wieloma skandalami kariery. Scenariusz do filmu napisał Steven Knight („Peaky Blinders”) pracujący z Larraínem już przy filmie „Spencer”.

Zdjęcia do filmu objętego specjalnym zezwoleniem gildii amerykańskich aktorów będą toczyć się w ciągu najbliższych ośmiu tygodni na terenie Paryża. Pierwsze zdjęcia zza kulis przedstawiają Angelinę Jolie w tytułowej roli – warto nadmienić, że kosztowne futra przywdziane przez aktorkę na potrzeby kreacji Callas pochodzą z kolekcji archiwalnych. The Hollywood Reporter wskazuje, że ekipa miała podjąć świadomą decyzję, by z przesłanek ekologicznych nie zamawiać realizacji nowych futer. 

Sprawdź też:

Maria Callas Angelina Jolie 2.JPG

Maria Callas Angelina Jolie 1.JPG

Maria Callas urodziła się w 1923 roku w Nowym Jorku w rodzinie greckich imigrantów. Była śpiewaczką operową, która zyskała gigantyczną sławę w latach 50. ubiegłego wieku. Została okrzyknięta „primadonną stulecia”. Występowała na scenie mediolańskiego teatru muzycznego La Scali i Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Jej życie osobiste było naznaczone wieloma skandalami. Jej liczne romanse oraz manieryczne zachowanie często wzbudzały kontrowersje zarówno w świecie operowym, jak i wśród opinii publicznej. Na początku lat 60. zbyt intensywna aktywność zawodowa oraz problemy osobiste doprowadziły do pojawienia się problemów z głosem. W kolejnych latach próbowała swoich sił również jako aktorka. Zagrała między innymi w produkcji Medea w reżyserii Piera Paola Pasoliniego.

zdj. Universal Pictures / zdj. Pablo Larrain / Tuukka Jantti / depositphotos