„Niezniszczalni 4” już za moment trafią na VOD! To wina wielkiej klapy w kinach!

Najnowsza odsłona „Niezniszczalnych” poniosła druzgocącą porażkę w kinach i została jedną z największych porażek tego roku. Katastrofalny wynik w kinowej dystrybucji sprawił, że film w zawrotnym tempie zmierza do serwisów VOD. Już za moment nową część serii stworzonej przez Sylvestera Stallone'a będzie można oglądać z poziomu domowej kanapy.

Niezniszczalni 4” już za chwilę trafią na VOD!

Niezniszczalni 4” okazali się kolosalną porażką w kinach. Najnowsza odsłona popularnej serii akcji przyciągnęła garstkę widzów i od swojego debiutu przypadającego na 22 września zebrała do dzisiaj na całym świecie zaledwie 27 mln dolarów. O tym jak spektakularna jest to klapa, niech świadczy fakt, że poprzednia odsłona zebrał od amerykańskich widzów 39,3 mln dolarów i w sumie zakończyła pobyt w kinach z kwotą 214,6 mln dolarów! Wiedząc, że film nie ma już żadnych szans na odbudowanie frekwencji w kinach, studio Lionsgate próbuje minimalizować straty szybką premierą w serwisach VOD. Okazuje się, że „Niezniszczalni 4” w błyskawicznym wręcz tempie trafią do cyfrowej dystrybucji i stanie się to już 13 października. To oznacza, że film będzie dostępny na platformach VOD dokładnie trzy tygodnie po premierze w kinie! Data ta obejmuje jak na razie wyłącznie rynek amerykański. Na ten moment nie mamy informacji, kiedy film zawita do serwisów VOD w naszym kraju. Najprawdopodobniej stanie się to jednak z opóźnieniem względem premiery w USA.

Budżet „Niezniszczalnych 4” wynosi około 100 mln dolarów, co oznacza, że wpływy z biletów powinny wynieść 200 mln dolarów, aby film nie okazał się finansową klapą (do studia trafia około 50% kwoty zebranej z kin). Przy wyniku nieprzekraczającym 30 mln dolarów studio poniesie straty wynoszące około 85 mln dolarów! To oznacza definitywny koniec serii i przekreśla szansę na stworzenie kolejnej części.

Konicznie sprawdź też:

zdj. Lionsgagte