Anthony Mackie wraca jako Kapitan Ameryka. Pierwsze zdjęcia z planu „New World Order”

Marvel rozpoczął właśnie prace na planie swojego kolejnego filmowego widowiska. Do pracy przy produkcji nowego „Kapitana Ameryki” zameldował się właśnie główny gwiazdor produkcji, czyli Anthony Mackie.

Pod koniec lutego producent Nate Moore zapowiadał podczas gali rozdania nagród PGA, że prace zdjęciowe na planie filmu ruszą w ciągu trzech tygodni (a więc w okolicach połowy marca). Informacje te znalazły właśnie potwierdzenie w rzeczywistości i do pracy nad kolejnym widowiskiem Marvela zameldował się już Anthony Mackie przejmujący miano Kapitana Ameryki od Chrisa Evansa.

Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Julius Onah, twórca filmów „Paradoks Cloverfield” oraz „Luce”. Za scenariusz odpowiada Malcolm Spellman, główny scenarzysta oraz twórca serialowych przygód Falcona i Zimowego żołnierza, oraz Dalan Musson, który również miał swój udział przy drugim aktorskim serialu Marvela

Sprawdź też: Disney znalazł kozła ofiarnego? Victoria Alonso odchodzi z Marvel Studios po 17 latach pracy.

Anthony Mackie po debiucie w roli nowego Kapitana Ameryki w ramach serialowej produkcji „Falcon i Zimowy żołnierz” będzie kontynuował swoją przygodę w roli następcy Steve'a Rogersa w filmowych projektach MCU. W obsadzie filmu znaleźli się także: Carl Lumbly („Kolor przyjaźni”)Harrison Ford (debiutujący w roli Thaddeusa Rossa – we wcześniejszych odsłonach MCU w tę samą postać wcielał się zmarły niecały rok temu aktor William Hurt), Tim Blake Nelson (wracający jako Samuel Sterns z filmu „Incredible Hulk”), który ma być głównym złoczyńcą produkcji, Shira Haas (która pojawi się jako Sabra, znana w komiksach także jako Ruth Bat-Seraph) i Xosha Roquemore („Świat według Mindy”, „Hej, skarbie”).

Premiera filmu „Kapitan Ameryka: New World Order” odbędzie się 3 maja 2024 roku

zdj. Marvel