Antologia „Gwiezdne wojny: Wizje” powraca z polską reżyserką na pokładzie. Zwiastun 2. sezonu

Na koniec europejskiego Star Wars Celebration studio Lucasfilm zaprezentowało zwiastun drugiego sezonu gwiezdnowojennej antologii „Wizje”. Seria złożona z różnorodnych krótkometrażowych animacji powróci na platformę streamingową Disney+ już w maju. Przy tworzeniu drugiego sezonu pracowała polska reżyserka, Magdalena Osińska

Na pierwszy sezon „Wizji” złożyło się dziewięć krótkometrażowych historii, skupiających się na historiach z odległej galaktyki nawiązujących do japońskiej kultury. Za stworzenie odcinków odpowiadało siedem różnych japońskich wytwórni – każdy z rozdziałów utrzymano w unikalnym stylu animacji, mającym przedstawić oryginalną perspektywę twórców (w realizację zaangażowano między innymi studia Trigger, Science Saru, Geno i Studio Colorido).

Polska reżyserka Magdalena Osińska jedną z twórczyń antologii „Gwiezdne wojny: Wizje” 

W przypadku drugiego sezonu antologii, do dotychczasowych twórców dołączyli przedstawiciele innych kręgów kulturowych. Za stworzenie nowych krótkometrażowych animacji zaangażowano studia z wielu różnych regionów świata. Są to kolejno: Cartoon Saloon (irlandzkie studio ma w dorobku animację „Sekret wilczej gromady”), PunkRobot (Chile), Studio Mir (Korea Południowa), Aardman (Wielka Brytania), Triggerfish (Afryka Południowa), D'Art Shtajio (film japońskiego studia powstał przy współpracy z Lucasfilmem), Studio La Cachette (Francja), 88 Pictures (Indie) i El Guiri (Hiszpania).

Sprawdź też: Russell Crowe o kontynuacji „Gladiatora”: „Jestem trochę zazdrosny”. Aktor opowiada o potędze pierwszego filmu.

Z jednym z szortów, jako reżyserka, związana jest Magdalena Osińska, absolwentka łódzkiej filmówki, która na przestrzeni lat współpracowała z takimi wytwórniami, jak Illuminated Films Company, Breakthru Films czy polską firmą Se-Ma-For. Obecnie jest związana z brytyjską firmą Aardman i pracuje nad pełnometrażowym filmem „Jasia”, opartym na wspomnieniach z czasów II wojny światowej, które przekazała jej babcia.

Premiera drugiego sezonu „Gwiezdne wojny: Wizje” została zaplanowana na platformie Disney+ na 4 maja.

zdj. Lucasfilm