Apple wypuści kolejny film do kin. To thriller od twórcy „Kingsmana” z gwiazdami w obsadzie

Zanim najnowszy film Matthew Vaughna, twórcy „Kick-Assa” i „Kingsman”, trafi do oferty platformy streamingowej Apple TV+, widowisko o tytule „Argylle” zadebiutuje na ekranach kin – dowiedzieliśmy się z nowego raportu. Ujawniono też dokładną datę premiery filmu, w którym pojawią się gwiazdy „Breaking Bad”, „Człowieka ze stali”, „Jurassic World” i „Tajnej inwazji”

Według dotychczasowych zapowiedzi „Argylle” skoncentruje się na światowej sławy pisarce powieści szpiegowskich, która w istocie była jednym z najlepszych szpiegów, ale nie pamięta swojego dawnego życia, ponieważ cierpi na amnezję. Kiedy przeszłość zaczyna o sobie przypominać i odbijać piętno na życiu bohaterki powoli zaczynają wracać także wspomnienia z dawnego życia. Bohaterka staje do walki z tajemniczą organizacją Division, dla której kiedyś pracowała. Scenariusz na podstawie debiutanckiej powieść Ellie Conway z 2020 roku opracował Jason Fuchs, autor „Wonder Woman”.

Platforma AppleTV+ zapłaciła za prawa do dystrybucji filmu około 200 milionów dolarów. Jak na razie kontrakt dotyczy tylko pierwszej części filmu, ale mówi się, że produkcja ma rozpocząć nową franczyzę. Wytwórnia będzie chciała rozpromować widowisko kierując je w pierwszej kolejności na wielki ekran. Potwierdzono właśnie, że od kinowej premiery filmu dzieli nas jeszcze ponad pół roku – „Argylle” zadebiutuje bowiem dokładnie 2 lutego 2024.

Sprawdź też: Wszystko, co wiemy o 7. sezonie „Outlandera”. Premiera, bohaterowie, fabuła. Co dalej z serialem?

W imponującej obsadzie „Argylle” znaleźli się Henry Cavill, Bryan Cranson, Samuel L. JacksonBryce Dallas HowardSam RockwellCatherine O'Hara, John Cena oraz Dua Lipa, dla której film jest debiutem aktorskim. Piosenkarka jest również odpowiedzialna za stworzenie muzyki, w tym utworu tytułowego.

źródło: Discussing Film / zdj. Apple