Ari Aster zakończył prace produkcyjne nad filmem „The Bones”. Pierwsze zdjęcia

Zakończyły się prace zdjęciowe nad krótkometrażowym filmemThe Bones”, którego producentem wykonawczym jest Ari Aster („Midsommar”, „Hereditary”). Produkcja będzie animacją poklatkową nawiązującą do konwencji grozy i komentującą jednocześnie najnowszą historię Chile.

Zgodnie z zapowiedziami, „The Bones” ma poruszyć temat uchwalenia nowej konstytucji, wstępującej w miejsce aktu obowiązującego od czasu brutalnej dyktatury Augusto Pinocheta. W ramach akcji filmu dojdzie do odkrycia animacji poklatkowej, datowanej na 1901 rok. W makabrycznym filmie zarejestrowanym na szesnastomilimetrowej taśmie pojawia się młoda rdzenna Chilijka, używająca ludzkich kości do przywołania duchów należących do dwóch najlepiej rozpoznawalnych ideologów chilijskiego konserwatyzmu, Diego Portalesa i Jaimego Guzmána, współpracownika Pinocheta. Dziewczynka chce w ten sposób podjąć się przepisania historii.

Za reżyserię odpowiadają Cristóbal León i Joaquín Cociña. Obaj twórcy mają w dorobku film „The Wolf House” („La Casa Lobo”). Poniżej pierwsze zdjęcia.

Zdjęcie z filmu „The Bones”

Zdjęcie z filmu „The Bones”

Zdjęcie z filmu „The Bones”

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Pista B