„Atak na dzielnicę” z Johnem Boyegą może doczekać się kontynuacji

Choć większa część międzynarodowej widowni poznała „Atak na dzielnicę” dopiero po tym, jak zobaczyła Johna Boyegę w „Gwiezdnych wojnach”, kultowy film z 2011 roku był dla brytyjskiego aktora swoistą przepustką do świata Hollywoodu. Teraz, reżyser Joe Cornish ujawnia, że istnieją pomysły na potencjalną realizację drugiej części widowiska.

Film Cornisha z 2011 roku, będący jego debiutem reżyserskim, przemknął przez kina niemal niezauważenie, a w globalnej kasie przyniósł zaledwie niecałe 6 milionów dolarów zysku. A jednak, od czasu premiery na wielkim ekranie doczekał się pokaźnej grupy oddanych fanów oraz uznania ze strony środowiska krytyków i filmowców. W jednym z ostatnich wywiadów reżyser wyjaśnił, że pomysły na kontynuację „Ataku” istniały od lat:

Mamy pomysły. Spotkałem się z Johnem kilka miesięcy temu i rozmawialiśmy o tym. Pomysły na kontynuowanie opowieści z pierwszego filmu mieliśmy z resztą zawsze... ale byliśmy zajęci innymi rzeczami. 

Trudno na ten moment spekulować, czy niedawne rozmowy z Boyegą przełożą się na faktyczną rychłą realizację sequela, ale dobrze wiedzieć, że obaj artyści nad potencjalną kontynuacją wciąż rozmyślają. 

Nieco więcej o samym „Ataku na dzielnicę” przeczytacie w naszym tekście z cyklu Nostalgiczna Niedziela w tym miejscu.

źródło: Comicbook / zdj. Sony