Austin Butler zagra u twórcy „Wieloryba” i „Czarnego łabędzia”! O czym opowie nowy film?

Po dwóch mocnych tegorocznych kreacjach – we „Władcach przestworzy” i kontynuacji „Diuny” – aktor Austin Butler związał się z następnym projektem. Zagra w nowym thrillerze Darrena Aronofsky'ego, twórcy cenionego dramatu „Wieloryb”. Film zatytułowany „Caught Stealing” będzie adaptacją powieści rozgrywającej się w kryminalnym półświatku Nowego Jorku.

Gwiazdor „Diuny: części drugiej” podpadnie nowojorskiej mafii. Nadchodzi nowy film Aronofsky'ego 

O kolejnym aktorskim przedsięwzięciu Butlera, który poza rolami w tegorocznych hitach małego i wielkiego ekranu ma też celebrowaną kreację Elvisa Presleya w biopiku z roku 2022, napisano w raporcie Deadline'u. Na łamach tego serwisu czytamy, że w nowym projekcie gwiazdorowi przypadnie kreacja Hanka Thompsona, wypalonego eks-bejsbolisty, który wskutek kilku nietrafionych decyzji wplątuje się w zatargi między nowojorskimi gangsterami. 

Akcja filmu zainspirowanego cyklem niewydanych w Polsce powieści Charliego Hustona rozegra się w latach 90. ubiegłego wieku – twórcy obiecują, że produkcja zostanie nasycona charakterystycznym klimatem kryminalnych dreszczowców tamtej dekady. Za scenariusz „Caught Stealing” odpowie sam autor literackiego pierwowzoru. Warto dodać, że choć powieści Hustona nie pojawiły się na polskim rynku wydawniczym, autora możecie kojarzyć za sprawą napisanych przez niego komiksów o przygodach Punishera, Moon Knighta i Wolverine'a.

Sprawdź też: Wracamy do czasów oryginalnego „Omenu”. Klimaty retro w zwiastunie filmu o narodzinach Antychrysta

„Mało kto opowiada w formie audiowizualnej tak wspaniale jak Darren” – pisał o współpracy Hustona i Aronofsky'ego Sanford Panitch, jeden z kierowników finansującej cale przedsięwzięcie wytwórni Sony Pictures. „Trudno byłoby odmówić sobie okazji do uczestnictwa w adaptacji szykowanej z myślą o roli dla Austina”. „Ekscytuje mnie myśl o ponownym połączeniu sił z moimi przyjaciółmi z Sony. Wspólnymi siłami ożywimy buzującą od adrenaliny, rollercoasterową pracę Charliego” – dodał sam Darren Aronofsky.

Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy ruszą prace na planie „Caught Stealing”. Nie ujawniono też na kiedy Sony Pictures przewiduje potencjalną premierę filmu. Dodajmy natomiast, że samego Austina Butlera zobaczymy na ekranie już w czerwcu tego roku. Następnym filmem z amerykańskim aktorem jest dramat „The Bikeriders”, za który jako reżyser odpowiedział Jeff Nichols. W tym miejscu zobaczycie ostatni zwiastun. 

Źródło: Deadline / zdj. Warner Bros.