Autor „Batmana” wziął się za „Draculę”. Legendarny krwiopijca powraca!

Nadchodzi nowa antologia obrazkowych opowieści o słynnych potworach Universala. Pierwszą odsłoną komiksowego projektu, współrealizowanego z firmą Skybound Entertainment, jest nowa wersja „Draculi”. Zerknijcie jak na kilku przykladowych stronach prezentuje się dzieło scenarzysty Jamesa Tyniona IV („Batman”, „Liga Sprawiedliwości”) i rysownika Martina Simmondsa („Departament prawdy”). 

Na miniserię „Universal Monsters: Dracula” złożą się cztery zeszyty, będące wstępem do antologii. W pierwszym rozdziale klasyczną opowieść, inspirowaną tekstem Brama Stokera i filmową adaptacją z 1931 roku, poznamy z perspektywy doktora Johna Sewarda, który na początku historii roztoczy psychiatryczną opiekę nad nowym pacjentem. W zreinterpretowanej wersji klasyka grozy bohater będzie próbował racjonalizować coraz to bardziej niezwykłe objawy choroby swojego podopiecznego. Jednocześnie zauważa, że jego adoptowana córka, Lucy, również zapada na tajemniczą chorobę. 

Sprawdź też: Zostało półtora miesiąca do premiery nowego „Egzorcysty”. Oto obie ofiary demonicznego opętania

„Wyzwaniem z którym mierzyliśmy się – ja i Martin – było sięgnięcie do samego krwawego serca klasyka od Universala i odnalezienie nowego sposobu na przeniesienie tej postaci do życia. To było jedno z najbardziej ekscytujących kreatywnych wyzwań w mojej karierze” – komentował angaż w komiksowy projekt Universala i Skybound sam scenarzysta, James Tynion IV.

Spodziewajcie się świeżych zwrotów akcji, mrożących krew w życiach starć i sięgania wprost w najmroczniejsze obszary tej ponadczasowej opowieści o potworze” – obiecuje oficjalny opis zamieszczony przez wytwórnię i wydawnictwo Image, które zajmie się publikacją.

W ślad za „Draculą”, który w księgarniach za oceanem pojawi się dokładnie 25 października, odnowionych interpretacji mają doczekać się inne kultowe postacie Universala.

Dracula komiks James Tynion IV 2.JPG

Dracula komiks James Tynion IV 5.JPG

Dracula komiks James Tynion IV 3.JPG

Dracula komiks James Tynion IV 4.JPG

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Universal / Image